Multimilionári vďaka kryptomenám? Týmto ľuďom osud naozaj doprial, malá investícia im zmenila život

krypto milionári

Kto sú krypto milionári? (Zdroj: Unsplash/baldvin-baittrok)

#V súčasnosti uchováva až polovica milionárov-mileniálov minimálne 25 % svojich investícií práve v kryptomenách. Trh s virtuálnymi mincami sa stáva čoraz dôveryhodnejším a populárnejším aj napriek faktu, že na ňom väčšina investorov prerába. Kto sú noví krypto-milionári a ako sa im podarilo na tomto nestálom trhu preraziť?

Bitcoinoví milionári

Presný počet bitcoinových účtov a ich zostatkov patrí medzi verejne dostupné informácie. Kto však tieto účty vlastní nevieme. V súčasnosti je na bitcoinovom block-chaine registrovaných viac ako 55-miliónov účtov, 45 miliónov z nich disponuje hodnotou menšou ako 100 dolárov.

Podľa zverejnených info existuje minimálne 100-tisíc ľudí, ktorí vlastnia účet s bitcoinami v minimálnej hodnote milión dolárov. (Len pre porovnanie, minulý rok ich bolo asi 15-tisíc.)

Viac ako 8 000 účtov zase ukrýva bitcoiny za viac ako 10 miliónov dolárov Každý jeden z nich!


Odborník na kryptomeny sa snaží edukovať Slovákov: Máme šikovných ľudí, ale stále zaostávame, hovorí


Bizarné príbehy z internetu

Určite si už aj ty na internete zaregistroval mega úspešné príbehy obyčajných ľudí, ktorí na kryptomenách zbohatli. Reč je napríklad o zdravotnom bratovi, ktorí počas obeda zarobil obchodovaním na krypto-trhoch svoj celý mesačný plat, a tak rovno podal výpoveď a začal sa kryptu venovať naplno. Odvtedy mu na účet mesačne chodia 7-ciferné „výplaty“.

brat
Príbehy týchto šťastlivcov sú miestami neuveriteľné (Zdroj: Unsplash/amirreza-jambi)

Títo dvaja bratia sa zase vďaka kryptu stali multimilionármi. Neinvestovali do žiadnych tradičných mincí, namiesto toho dali na kamošovu radu a všetko naliali do mince Shiba Inu, akejsi paródie na Dogecoin. Začali s 200 dolármi, neskôr na krypto ukecali aj rodinu a nakúpili Shiba Inu za 8000 dolárov. Minca časom naberala na hodnote a v jednom bode ich investícia vystrelila na 100-tisíc. Bratia si pamätajú aj na deň, kedy prekročila magickú hranicu milióna dolárov. V súčasnosti má investícia rodinky hodnotu 9 miliónov dolárov. Celkom pekný výsledok z pôvodných 8000, no nie?

Za zmienku stojí aj 25-ročný chalanisko, ktorý svoje prvé bitcoiny nakúpil ešte v roku 2017. V tom čase ho token vyšiel na asi 2000 dolárov, v súčasnosti je cena za token viac ako 55-tisíc. Mladý milionár hovorí, že spočiatku bol voči kryptu skeptický, no technológia block-chain ho zaujala natoľko, že sa časom vypracoval na profesionála v odbore. Dnes ako milionár hovorí, že „finančná sloboda nie je konečnou, je to naopak možnosť robiť pre svet coolové veci.“

Ako na kryptomenách zbohatnúť?

„Predstav si mladý trh, v ktorom vzniká množstvo projektov, ktoré možno považovať za malé start-upy. Niektoré môžu vystreliť priamo úmerne rastúcej popularite vysoko, iné naopak zaniknú alebo stratia väčšinu svojej hodnoty,“ hovorí Dávid Kokavec, zakladateľ platformy kryptotrejder.sk. „Kryptomeny sú pomerne mladé odvetvie, no aj vďaka tomu ponúkajú príležitosti, na ktorých sa dá zarobiť,“ vysvetľuje. „Na druhej strane však tieto príležitosti podliehajú aj veľkému riziku. Treba si uvedomiť, že kryptomeny su volatilné a pri investícii možno kedykoľvek očakávať stratu aj 30-40 %.“


Investoval by si aj ty svoje peniaze do kryptomien? Daj nám vedieť v komentári!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame