Slovensko má tento rok už štyroch nových milionárov: Pozri, v ktorých lotériách vyhrali

Lotériové hry sú na Slovensku veľmi populárne.

Atraktívne výhry stávkarov lákajú. Zdroj: Getty Images

#Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným. Ale čo sa týka výhry v lotérii, v prvom rade tým, ktorí si stavia. A my Slováci sme naozaj hravý národ. Najväčší jackpot padol v roku 2009, no milionárov už pribudlo viacero a zdá sa, že tento rok budeme mať extra úspešný.

LOTO: Rekord už 11 rokov nikto neprekonal

História tejto hry siaha až do roku 1957 a pozná ju úplne každý. V minulosti bola totiž známa pod názvom Športka. Dnes sa volá LOTO a úlohou tipujúceho je uhádnuť 6 čísel zo 49, pričom vyhrať môžeš už pri uhádnutí aspoň troch čísel. Práve v tejto hre padla zatiaľ najvyššia výhra v histórii Slovenska – viac než 11 miliónov eur! 

Boháčmi sa však vďaka nej stalo oveľa viac ľudí a sumu vyššiu než jeden milión eur získalo až 40 tipujúcich. Dokonca aj v tomto roku už stihla padnúť neuveriteľná výhra takmer 6 miliónov – a to za stávku v hodnote jediného eura. Aktuálny jackpot je 500-tisíc eur.

Eurojackpot: Tento rok už dve miliónové výhry zo Slovenska

Ideálnu možnosť na prekonanie rekordnej slovenskej výhry prináša lotéria Eurojackpot. Pýtaš sa na dôvod? Ten je úplne jednoduchý – vyhrať môžeš neuveriteľných 90 miliónov eur. Hra vznikla v roku 2012 a v súčasnosti je v nej zapojených až 18 európskych krajín vrátane našej. Tipujúci sa snaží uhádnuť 5 čísel z 50 a ďalšie 2 doplnkové čísla z 10. Staviť na Eurojackpot si navyše vieš aj v čase pandémie, a to priamo z domu cez internet či mobil.

Ako bonus môžeš teraz získať aj viacero benefitov v podobe bonusov na tipovanie a free spinov do kasína. Žrebovanie prebieha každý piatok večer a atraktívne výhry sú aj v ďalších poradiach. Bežne sa stáva, že „menšie“ miliónové sumy sú rozdelené medzi viacero tipujúcich.

Jedným z takýchto výhercov je už aj nemenovaný hráč zo Slovenska, pre ktorého bol šťastným dňom Veľký piatok. „10. apríla 2020 jeden zo slovenských hráčov získal v lotérii Eurojackpot výhru v druhom poradí vo výške 5 202 243,10 €. Na tikete vyplnil svojimi číslami jedno hracie pole – stĺpec a jeho vklad do hry bol 2 eurá,“ informoval hovorca spoločnosti Tipos Rastislav Čépe.

Neuveriteľné však je, že šťastie máme aj naďalej – hneď nasledujúci piatok získal ďalší Slovák 7 331 310,90 €. V tejto lotérii tak ide o najvyššiu výhru v rámci našej krajiny. Stále platí, že nikto z nás ešte Eurojackpot neovládol, no v Česku už dávnejšie vyhral hráč aj 90 miliónov eur.

EUROMILIÓNY: Ďalšia hra s obrovskými výhrami

Zaujímavá číselná lotéria EUROMILIÓNY na Slovensku funguje od roku 2004. Je podobná ako Eurojackpot. Tipujúci si vyberie 8 čísel tak, že 7 čísel tipuje z 33 čísel od 1 do 33 a súčasne tipuje jedno číslo od 1 do 6.

Hneď začiatkom tohto roku vyhral slovenský stávkar druhú najvyššiu sumu v dejinách slovenských lotérií, a to takmer 9 miliónov eur. V rebríčku top 10 výhier patria Euromiliónom aj ďalšie dve pozície, obe výhry v hodnote viac než sedem miliónov. Výška vkladu za jeden tip a na jedno stávkové obdobie je 1,50 € a v jackpote hráš momentálne o takmer 1,2 milióna eur.

Zdroj: Getty Images

Tipuj online rovno z mobilu

Aj ty už si predstavuješ, čo všetko by si robil s výhrou v jackpote? Tak potom neváhaj a skús si staviť. Výhodou je, že vo všetkých lotériách si svoje čísla natipuješ aj online rovno z mobilu či počítača. Stačí sa iba zaregistrovať na eTIPOS.sk, pričom to zvládneš za pár minút. Inšpiráciou môže byť pre teba víťaz najväčšej sumy v dejinách Slovenska – ten si tiež stavil cez internet. Okrem lotérií tu navyše nájdeš napríklad aj eŽreby a rôzne online kasínové hry.

CHCEŠ VYHRAŤ? TIPUJ ONLINE

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame