Milovníci 3D vizualizácií si prídu na svoje: V meste Malmö čoskoro otvoria viacúčelové zariadenie Wisdome

Milovníci 3D vizualizácií ocenia nový priestor v Malmö

Wisdome ocenia milovníci 3D vizualizácií a projekcií (Zdroj: Malmö Municipality)

#Neuveriteľných zážitkov sa čoskoro dočkajú milovníci 3D vizualizácií. Švédske mesto Malmö o pár týždňov otvorí brány viacúčelového zariadenia s názvom Wisdome, ktoré spája zážitkovú arénu, divadlo, digitálne laboratóriá a vzdelávacie priestory. Jeho cieľom je inšpirovať, vzbudzovať zvedavosť a záujem o vedu, udalosti z minulosti a o výzvy budúcnosti. Ak je to zážitok, ktorý si nechceš nechať ujsť, čítaj ďalej.

Pozornosť pritiahne aj 360 – stupňová kupolová obrazovka

Kľúčovým faktorom nového priestoru je pochopiteľne vizualizácia. Umožní ju inovatívna 3D 360 – stupňová kupolová obrazovka podobná planetáriu. Priblíži ti svet, ktorý nie je ani zďaleka na dosah. Poslaním tohto priestoru je totiž robiť svet, výskum a spoločenský vývoj zrozumiteľnejší širokej verejnosti práve pomocou spomínaných vizualizácií.

S nimi prenesie návštevníka na miesta, kam by sa inak nedostal a umožní mu vidieť to, čo by inak nikdy nevidel a ostalo by to skryté pred zrakmi verejnosti. Nielen milovníci 3D vizualizácií si prídu na svoje. Pomôže porozumieť veciam, ktoré sú pre človeka príliš malé alebo príliš veľké, príliš rýchle alebo príliš pomalé.

Malmö je tretie najväčšie mesto Švédska, ktoré je charakteristické kultúrnou diverzitou. Predtým priemyselné mesto sa stalo moderným mestom s univerzitou a výskumným centrom, modernou architektúrou a množstvom obchodných a turistických ponúk. Priestor, akým bude aréna Wisdome doplní moderného ducha tohto mesta.

Priestor, ktorý robí vedu ľahko uchopiteľnou

Wisdome bude súčasťou Domu technológie a námorných záležitostí (Teknikens och sjöfartens hus), predtým známy ako Múzeum technológie v Malmö. Začiatkom tohto roka boli v plnom prúde stavebné práce na divadelnom priestore. Po jeho otvorení bude v divadle možné privítať 58 návštevníkov.

Obrazovka v kupole má priemer 11,5 metra a je vyrobená zo 103 hliníkových panelov zmontovaných s približne 10 tisíc nitmi. Teraz je už umiestnená aj posledná platňa a 360 – stupňová kupola dokonale obkolesuje návštevníkov v interiéri.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nechaj sa pohltiť vizuálnymi dielami a zvukovými efektami: Vieme, kde si dopraješ nezvyčajný umelecký zážitok

K absolútnemu zážitku zostáva namontovať päť projektorov, ktoré budú schopné premietať produkciu v 360 stupňoch v 3D zobrazení a povznesú premietanie na novú úroveň. Plány na využitie priestoru Wisdome zahŕňajú aj testovanie nových technológií, ako sú zážitky virtuálnej reality, nové hry a software. Aktuálne sa dokončujú posledné úpravy nového viacúčelového zariadenia, ktoré bude oficiálne otvorené v dňoch 22. a 23. apríla.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame