Poznáš metódu DRY BRUSHING? Dokonalý očistný rituál, ktorý si prinesie žiarivú a zdravú pokožku!

Tvrdou kefkou by si si mohol spôsobiť začervenanie a odreniny pokožky. (Zdroj: Freepik/freepik)

#K docieleniu krásnej a šťavnatej pokožky netreba kúzla. Postačí, ak skúsiš populárny rituál dry brushing. Na sociálnych sieťach je táto procedúra čoraz populárnejšou, a dostáva len samé pozitívne ohlasy. Nie je sa čomu čudovať! Ide o skvelé ošetrenie (môžeš ho praktizovať dokonca aj v domácich podmienkach), ktoré ti nielen očistí pleť, ale ťa aj nabije novou energiou. Chceš to skúsiť, no nevieš ako na to?

Čo to je?

Metóda dry brushing je (ako podľa názvu asi tušíš) suché kefovanie pokožky. Tento trend bol pred storočiami súčasťou bežnej ajurvédskej medicíny a rituálov krásy v antickom Grécku a Japonsku. V našich končinách ide o pomerne novinku v oblasti starostlivosti o pokožku.

Všetko, čo na otestovanie tejto procedúry potrebuješ, je kefka s prírodnými štetinkami a dobrý hydratačný produkt, ktorý použiješ po vykefovaní pokožky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nidum Store (@nidumstorenl)

Základom je sucho!

Vždy začínaj so suchou kefkou na suchej pokožke! Je to základom celej myšlienky. Ideálne teda je, ak sa do testovania tohto trendu pustíš ešte pred sprchou či kúpeľom. Pokiaľ s tým len začínaš, je fajn, ak zvolíš jemnejšiu kefku. Bude ti to omnoho príjemnejšie a aj pokožka ti poďakuje. Tvrdou kefkou by si si mohol spôsobiť začervenanie a odreniny pokožky.

Zdola hore!

Je dobré, ak začneš od nôh. Následne pokračuj nahor, smerom k srdcu. Jemným tlakom a krúživými pohybmi postupuj opatrne nahor. Na bruchu rob skôr krúživé pohyby v smere hodinových ručičiek.

Vždy ale dávaj pozor v okolí citlivých miest, akými sú napríklad pehy, jazvy, či čerstvé (alebo otvorené) rany na tele!

Po skončení masáže je fajn, ak sa dôkladne umyješ. Odstrániť si tak z tela prebytočnú odumretú časť pokožky. Výsledkom bude dokonale čistá pokožka a otvorené póry. To priam nabáda k využitiu jemným celotelovým peelingom a následnou poriadnou hydratáciou po sprche.

Prečo je dobré praktizovať dry brushing?

  • Prevencia a boj proti celulitíde – Celulitída sa môže vyskytnúť u kohokoľvek bez ohľadu na vek či typ postavy. Je prirodzenou súčasťou, ktorú môžeš buď prijať, alebo sa pokúsiť proti nej bojovať. Krúživé pohyby kefky ti pomôžu ju aspoň zmierniť. Prekrvíš si kožné tkanivo a pokožka zostane pružnejšia. Zredukuješ celulitídu, a ešte získaš aj žiarivejšiu a zdravšiu pokožku!
  • Exfoliácia – Ďalším benefitom je pravidelné exfoliovanie pokožky. Suchým kefovaním kože sa ľahko zbavíš odumretej a suchej kože, ktorá je často aj neestetická. Tvoje pokožka bude ako znovuzrodená! Pozor ale na prílišnú exfoliáciu, pretože všetkého veľa škodí…
  • Rozhýbeš si lymfu v tele – Táto tekutina má v našich telách obrovskú funkciu – odvádza z tela odpad z buniek a toxické látky. Pravidelným dry brushingom stimuluješ prúdenie krvi, ktorá roznáša lymfu do celého tela. Toxíny tak môžu z teba odísť rýchlejšie. Je to ten najlepší prirodzený detox! Rozprúdiť lymfu pomôže aj s úpravou niektorých zdravotných problémov, ako napríklad nadmerným zadržiavaním vody či pocitom ťažoby na žalúdku!
  • Dokonalá relaxácia – Nie je lákavé to, že si navodíš super pocit, a dokonalý odpočinok? Venuj čas sám sebe, svojmu zdraviu, a benefity, ktoré prídu, sú len príjemným bonusom.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
6 tipov, ako dosiahnuť prirodzené opálenie pomocou samoopaľovákov: Budeš sexy už pred letom!

 

Počul si už o tomto trende?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame