6 tipov, ako dosiahnuť prirodzené opálenie pomocou samoopaľovákov: Budeš sexy už pred letom!

Neboj sa siahnuť po produktoch, ktoré ti zaručia samoopálenie s prirodzeným efektom (Zdroj: Freepik/lookstudio)

#Či už sa nevieš dočkať prvých horúcich dní stvorených na opaľovanie alebo len neholduješ vystavovaniu pokožky slnečnému žiareniu, máme pre teba tip. Neboj sa siahnuť po produktoch, ktoré ti zaručia samoopálenie s prirodzeným efektom. Nemusíš sa báť, doba pokročila aj v tomto priemysle, a dávno na trhu nie sú len prípravky, z ktorých budeš oranžový. Čo je ale dobré pred (a počas) aplikovaním dodržať?

Rýchlo, zdravo a bezpečne

Príjemne hnedú pokožku ako pobozkanú slnkom môžeš mať kedykoľvek. Je to jednoduché – na trhu sú celoročne v ponuke produkty, ktoré ti zaručia prirodzené opálenie. Sú vhodné pre každý tón pleti.  Kvapky, krémy, gély, peny… Na trhu je toho veľa, určite si vyberieš to, čo je vhodné práve pre teba!

Či už chceš len ľahko doladiť odchýlku tónu pleti v tvári, alebo si rovno nabronzovať si celé telo, opálenie z fľaštičky je pre teba tou najlepšou alternatívou. Uspokojíš svoju túžbu po opaľovaní (mimo sezóny aj po nezdravom soláriu), a zároveň si nezničíš pokožku.

V čom je teda háčik?

V ničom! Samozrejme,  vôbec sa nemusíš báť – oranžové odtiene sú minulosťou. Nové samoopaľováky (oproti tým, ktoré zažili boom na prelome 90. rokov) sú omnoho prirodzenejšie, a sadnú každému tónu pokožky.

Ak dodržíš nasledujúce rady, získaš aplikáciou samoopaľovákov prirodzené opálenie, ktoré ti bude každý závidieť:

Len na čistú a suchú pokožku!

Kožu, ktorú chceš samoopaľovať, musíš najprv dôkladne pripraviť. Odlíč sa, vyčisti si pleť a poriadne ju osuš. V prípade aplikácie na celé telo si dopraj dôkladnú sprchu, telový peeling, a odstráň nežiaduce chĺpky, ktoré by mohli proces aplikácie narušiť.

Pozornosť tiež venuj aj suchým miestam na tele, ako sú napríklad lakte alebo kolená – tu je potrebná dôkladná hydratácia vhodne zvoleným produktom. Ak by si tento krok preskočil, usadia sa ti tam čiastočky samoopaľovacieho produktu a bude to pôsobiť ako špinavá koža.

Pokožka musí byť osušená!

Nikdy nenanášaj produkt na vlhkú pokožku! Mohlo by to spôsobiť fľakatosť výsledného efektu, a to, predpokladáme, že nechceš. Po sprche je potrebné sa dôkladne osušiť, aby si neželanému efektu zabránil!

Vrstvenie je základ!

Produkty aplikuj v tenkých vrstvách! Nikdy si to neuľahčuj hrubým nánosom v jednej vrstve. Radšej postupne pridávaj (pokojne aj deň po dni), než sa zo dňa na deň zobudiť s neželaným efektom.

Ako bonus, ktorý ťa má v tomto bode presvedčiť je to, že menšie množstvo sa lepšie rozotiera, čo ti zaručí šancu na prirodzenosť výsledku.

Umývaj si ruky aj viackrát počas aplikácie!

Ak si natieraš celé telo, medzi jednotlivými partiami si umývaj a vysuš ruky. Ak by si to neurobil, mohlo by ťa o pár hodín čakať nemilé prekvapenie – „opálené“ dlane.

Po ukončení celej aplikácie si daj na čistote rúk záležať obzvlášť! Odporúčame zvoliť nejakú kefku, mydlo, a poriadne si vydrhnúť dlane, miesta medzi prstami a okolie nechtov.

Povinných 10 minút!

Po ukončení aplikácie je dobré, ak aspoň 10 minút počkáš predtým, než sa oblečieš. Samoopaľovacia vrstva musí poriadne zaschnúť. V prípade, že sa samoopaľovanie týka celého tela, je dobré, ak v deň aplikácie zvolíš voľné a priedušné oblečenie, v ktorom sa nespotíš. Odporúčame tiež voliť staršie a tmavšie kúsky, ktoré ti nebude ľúto prípadne zahodiť.

Nezabúdaj na SPF!

Never mýtom, ktoré tvrdia, že tmavá pokožka sa sama chráni pred spálením na slnku. Ani opálenie zo solária, a už vôbec nie samoopaľovanie, ťa neochráni pred škodlivým UV žiarením. Preto aj v prípade nabronzovanej pleti platí, že každodenné natieranie sa SPFkom je základom!

 

Používaš samoopaľováky?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame