Zaujal ťa nový TikTok trend VAMPIRE SKIN? Vieme, ako na to!

Púder by mohol pohltiť tvoj žiar pleti, a tým pádom by bol tento trend zbytočným (Zdroj: Freepik/freepik)

#Pre mnohých je to comeback do roku 2008, kedy sme všetci frčali na Twilight ságe. Každý z nás chcel byť ako Bella či Edward. Bledá, takmer priehľadná, upírska pokožka, ktorá sa leskne na slnečnom svetle… Sága (nielen vďaka svojmu romantickému príbehu) chytila mnohých za srdce. Svoju estetickú stránku teraz obtlačila do našich feedov na TikToku.

Za všetkým je TikTok?

Táto platforma nám ponúka stále nové a nové (nielen beauty) trendy. Jedným z nich je teraz aj vampire skin. Návody na starostlivosť o pleť a následný make-up sa vyskytujú pod hashtagmi vo veľkom. Rady a tipy ako docieliť, aby tvoja pleť žiarila tak, že by ti samotný Cullenovci závideli…

https://www.instagram.com/p/Cr897REvW-P/?utm_source=ig_web_copy_link

Čo je teda spomínaný trend?

Vampire skin je technika líčenia, ktorá využíva miešanie podkladovej báze s fluidným trblietavým produktom – s highlighterom alebo s očnými tieňmi. Zanecháva tak pleť dramaticky žiarivú.

Za týmto trendom stojí TikToker August Sombatkamarai, ktorý si vykúzlil očarujúco žiarivú pleť. Pod hashtagom #vampireskin publikoval video, ktoré má milióny vzhliadnutí. Trendom neoslovil len fanúšikov Twilight ságy, ale aj celú Generáciu Z.

Novodobý Twilight

Upírske denníky sú nesmrteľné. Od premiéry prvého dielu Twilight sády uplynie na jeseň už 15 rokov. Jedinci spomedzi Generácie Z sa so svetloplachými hrdinami žijúcimi na okraji spoločnosti stotžňujú aj dnes. Navyše, orosená a lesklá pleť je make-up hitom niekoľko sezón. Tento trend teda určite nie je nijak divný, hoci by mnohí mohli o tom pochybovať.

Poďme teda na to!

Docieliť vampire skin je pomerne jednoduché – či už s make-upom začínaš, alebo už máš čo-to odlíčené. Základom je (ako pri každom líčení) dobre pripravená pleť. Urob si svoju obvyklú skincare, nanes si hydratačný produkt pre dokonalé vypnutie pleti, a môžeme ísť na to!

Zmiešaj svoj primer s trblietavou zložkou (highlighter alebo očné tiene ti urobia perfektnú službu). Pomer odporúčame 1:1, odvážnejší môžu zložku trblietok trochu nadhodnotiť, čím výsledný efekt len zintenzívniš.

Nanes si produkt na tvár pomocou hubky na make-up alebo štetca. Zvoľ skôr jemné nanášanie a pozvoľné vklepanie do pokožky.

Po nanesení make-upu na takto pripravenú pokožku zapudruj len problémové partie. Ak chceš svojej tvári pridať trblietky, siahni po highlighteri alebo očných tieňoch. Aplikuj ďalší bonusový lesk na partie, kam ti na tvári dopadá svetlo, teda na nos, bradu, lícne kosti a pod obočie.

Celý svoj look prestrekni fixačným sprejom, pretože ako sme spomínali – zapudrovať odporúčame len problémové partie. Púder by mohol pohltiť tvoj žiar pleti, a tým pádom by bol tento trend zbytočným.

 

Sleduj nás aj na TikToku

Zdroj: Elle
Odporúčame