Desivé filmy o vyháňaní diabla: Ak ťa zaujal Pápežov exorcista, určite si pozri tieto menej známe

Tento žáner filmov nie je pre každého diváka (Zdroj: Pexels.com/Obregonia D. Toretto)

#Len nedávno prišiel do kín hororový film Pápežov exorcista, inšpirovaný skutočnými udalosťami. Po dlhšej dobe si tak opäť môžeme vychutnať oscarového Russella Crowna na veľkom plátne. Zamysleli sme sa teda nad tým, aké (možno) menej známe filmy o exorcizme by si mal vidieť, ak ťa fascinuje tento žáner.

Rituál (2011)

Príbeh podľa skutočných udalostí, zasadený do prostredia Vatikánu a v hlavnej úlohe obsadený Anthony Hopkins. Kombinácia týchto troch zložiek je už zárukou minimálne nadpriemerného hororu. Film zachytáva príbeh mladého študenta kňazského semináru v Ríme, Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue), ktorému Otec Lucas (Anthony Hopkins), odkryje temné zákutia tejto profesie.

Čarodejnica (2015)

Celkom priemerné hodnotenie (na žánrovku) má aj debutová snímka režiséra Roberta Eggersa – film The Witch. Už z prvých záberov je jasné, že je tento film špecifický – napriek napätému deju je v ňom výrazne prítomná spätosť s prírodou a zvieratami. Práve toto prepojenie sa stane osudné rodine, ktorá sa rozhodne opustiť kolóniu (dej sa odohráva v 17. storočí) a usadiť sa blízko temného a nevľúdneho lesa.

Constantine (2005)

Keanu Reeves si späť v čase zahral rolu muža s nadprirodzenými schopnosťami rozpoznať diablov a anjelov Johna Constantinea a do tejto úlohy sa vráti opäť! V roku 2024 vyjde pokračovanie tejto (dnes už) kultovky.

Médium (2021)

Tento horor sa odohráva v exotickom Thajsku, kde sa divák presúva spolu so štábom, ktorý tu prichádza zdokumentovať podivný prípad miestnej šamanky. Tú (rovnako, ako iné ženy v rodine) posadla bohyňa a dala jej nadprirodzené schopnosti, no nič nie je také pekné, ako sa na prvý pohľad zdá.

Kvílenie (2016)

Stále ostávame v Ázii a spolu so seržantom sa môžeme vydať po stopách záhadného prípadu. Po prvej sérii The Last od Us sme ostali všetci fascinovaní rôznymi typmi chorôb, no v tomto prípade, je za úmrtiami ešte niečo viac.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Filmový festival Febiofest Bratislava 2023 štartuje už o pár dní: Ponúkne diskusie s hollywoodskymi filmármi

The Possession of Michael King (2014)

Tento (nie až tak celkom neznámy) found footage horor zachytáva príbeh rodinnej drámy. Michael King (Shane Johnson) sa rozhodne dokázať, že žiadne nadprirodzené javy neexistujú, a uskutoční odvážny experiment. Nechá na sebe testovať rôzne zaklínadlá a rituály, ktoré nad ním nakoniec prevezmú kontrolu.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame