Max – Holandský majster Formuly 1: Od zázračného dieťaťa k majstrovským titulom! Aký príbeh skrýva jeho úspech?

Max – Holandský majster

Aký je príbeh doposiaľ najmladšieho jazdca vo Formule 1? (Zdroj: Red Bull content pool)

#Čím je Max Verstappen taký výnimočný, aby o ňom vo veku iba 25 rokov už vyšla kniha? A to je jeho kariéra stále iba na začiatku! Ak si fanúšik kráľovnej motošportu, výnimočnosť tohto holandského jazdeckého talentu ti určite netreba zdôrazňovať.

Rivalitu dvoch jazdeckých titanov „Verstappen vs. Hamilton“ máš určite ešte v živej pamäti, ako aj ich kontroverzný boj o prvú priečku v sezóne 2021. Max vtedy vyhral a o rok neskôr novú dominanciu potvrdil ziskom ďalšieho majstrovského titulu. Ešte stále rozmýšľaš, prečo by si si mal knihu Max – Holandský majster Formuly 1 zaobstarať alebo čím by ťa mohla zaujať?

Od zázračného dieťaťa k majstrovským titulom!

Spoznaj príbeh chlapca, ktorý sa narodil do motošportovej rodiny. Vo Formule 1 debutoval ešte skôr, než mal vodičský preukaz, a svoju prvú veľkú cenu vyhral ako 18-ročný. Max Verstappen svojím vzrušujúcim štýlom jazdy rozvíril vody kráľovnej motošportu, nahneval súperov a nadchol fanúšikov. V roku 2021 sa vo veku len 24 rokov stal majstrom sveta v nervy drásajúcom dueli s Lewisom Hamiltonom. O rok nato svoj úspech s prehľadom zopakoval.

Od motokár až po dramatické momenty vo Formule 1

Kniha holandského novinára Andrého Hoogebooma ti predstaví svet motokár, do ktorého Max vstúpil už ako štvorročný, jeho úspechy vo Formule 3 aj dramatické momenty vo Formule 1. A Maxova neuveriteľná kariéra sa ešte stále len začína! K jeho úspechom viedla dlhá cesta, až po súčasnú neuveriteľnú dominanciu v monoposte Red Bullu. Aj preto si dnes už asi každý formulový nadšenec kladie tú istú otázku – koľko titulov si na svoje konto počas svojej kariéry ešte dokáže pripísať?

Max – Holandský majster Formuly 1
Maxova neuveriteľná kariéra je ešte len na začiatku! (Zdroj: Martinus)

Max – holandský majster Formuly 1

O svoje prvé dojmy z neautorizovanej biografie Max – Holandský majster Formuly 1 sa už stihli podeliť známi nadšenci a komentátori kráľovnej motošportu: „Nepochybne v ňom drieme obrovský a bezhraničný talent. Titul majstra sveta už má. Ostáva len sledovať, koľko ich ešte dosiahne.“ uviedol Will Buxton, britský reportér a komentátor F1.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Seriál Formula 1: Drive to Survive ti do detailov zrekapituluje dianie posledných ročníkov kráľovnej motoršportu

V hodnotení nezaostáva ani Števo Eisele – najznámejší slovenský formulový nadšenec a komentátor F1: „Ako sa z Crashstappena stal dvojnásobný šampión? Ako prebiehala výchova pod dohľadom prísneho otca? V čom presne je Max výnimočný? Nie je tajomstvom, že Verstappenovci si neželali, aby táto kniha vyšla. Ponúka pritom férovú sondu do života zázračného chlapca – od prvých jázd na motokárach až po majstrovský titul. Je dravý, výbušný a rozhodne si neberie servítku pred ústa. Spoznajte holandský recept na úspech. Max Verstappen totiž nikdy nejazdil preto, aby skončil štvrtý.“

„Pri pokrývaní kľúčových incidentov, kľúčových momentov a prenikania do zákulisia odvádza Hoogeboom skvelú prácu… Pre fanúšika Verstapenna je toho veľa, čo si môže užiť.“ uvádza portál racefans.net. Pochvalou na adresu autora knihy nešetrí ani Autosport: „Hoogeboom vyniká, keď rekapituluje začiatky Verstappena, keď Max križoval Európu so svojím otcom Josom, aby ovládol motokárovú scénu.“

Niet pochýb o tom, že fanúšik Maxa Verstappena si túto knihu zamiluje. Za zaujímavé čítanie, po ktorom siahnuť, ju určite môže považovať aj každý športový – nielen formulový nadšenec. Koho by mohla prekvapiť najviac? Ak formulu sleduješ sporadicky a iba s neutrálnym postojom, možno práve ty po prečítaní rozšíriš širokú fanúšikovskú základňu tohto „drzo“ dravého holandského talentu. Vo vydavateľstve Mamaš vychádza 23. marca 2023 a nájdeš ju už v predpredaji.

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!


Zaujala ťa kniha a tešíš sa na jej vydanie?

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame