Ľudia trhajú poriadne unikátnu mäsožravú rastlinu, ktorá vyzerá ako mužské prirodzenie: Ministerstvo sa obáva najhoršieho!

Ľudia trhajú poriadne unikátnu mäsožravú rastlinu, ktorá vyzerá ako mužské prirodzenie

Ľudia trhajú poriadne unikátnu mäsožravú rastlinu, ktorá vyzerá ako mužské prirodzenie. (Zdroj: Facebook/Ministry of Environment)

#Na svete existuje skutočne množstvo rôznych prekrásnych rastlín, ktoré ťa môžu zaujať nielen svojím vzhľadom, ale aj farbou či vôňou. Takúto rastlinu si však zrejme ešte nevidel. Ide o mäsožravú rastlinu, ktorá na prvý pohľad pripomína mužský pohlavný orgán. Ministerstvo sa obáva najhoršieho a ľudí prosí, aby ju viac netrhali.

Rastlina zvaná Nepenthes bokorensis sa stala hviezdou internetu, a to len vďaka svojmu skutočne ojedinelému vzhľadu. Keď sa totiž na ňu pozrieš bližšie tak sa ti môže zdať, že vyzerá ako mužský pohlavný úd. Mäsožravá rastlina tak svojím unikátnym výzorom prilákala množstvo ľudí, ktorí si ju začali trhať a fotiť sa s ňou.

Ministerstvo životného prostredia v Kambodži je týmto novým trendom znepokojené. Hoci sa nejedná o ohrozenú rastlinu, nachádza sa na ostrove Phome Bokor, čo je oblasť, ktorá je už tak veľmi zničená v dôsledku ľudských zásahov. Ľudí preto upozorňujú, že to, čo robia, nie je správne.Sme radi, že milujete prírodné zdroje, ale nezbierajte úrodu, ktorá potom iba vyjde na zmar,“ poznamenali na sociálnej sieti.

ឱ! ផ្កាបំពង់ក្រឡោមអ្វីដែលពួកគាត់កំពុងធ្វើនេះ គឺខុសហើយ និងសូមកុំប្រព្រឹត្តដូច្នេះទៀតនៅថ្ងៃក្រោយ! សូមអរគុណចំពោះការស្រឡាញ់ធនធានធម្មជាតិ ប៉ុន្តែកុំបេះដូច្នេះ វាទៅជាបំផ្លាញវិញទេ!

Posted by Ministry of Environment on Wednesday, May 11, 2022

Nepenthes bokorensis patrí medzi mäsožravé rastliny, ktoré majú džbánovitý tvar. Ich zdrojom potravy sú napríklad mravce či iný hmyz. Prevažne rastú na miestach, kde nie je dostatok živín, a preto si potravu nahrádzajú práve rôznymi živočíchmi. Podľa odborníkov z IFL science hrozí, že z dôvodu zmeny klímy, by mohlo dôjsť k tomu, že mäsožravé rastliny vyhynú, a to aj napriek tomu, že momentálne nie sú ohrozené.

Videl si už niekedy takúto rastlinu?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, iflcience.com
Odporúčame