Martin Matys sa ozýva po dlhšej dobe: Toto je OMGWTF na feate s Michajlovom

Martin Matys patrí na československej rapovej scéne medzi najviac uvedomelých interpretov. V jeho textoch cítiť silné myšlienky a je to jeden z hlavných dôvodov, prečo ho ľudia radi počúvajú. Pri jeho hudbe sa totiž môžu zamyslieť do hĺbky, čo pri niektorých iných rapperoch chýba. Člen labelu Ty Nikdy sa teraz spojil s českým rapperom Michajlovom a vydávajú spoločnú skladbu OMGWTF, ku ktorej je vytvorený aj zaujímavý vizuál. 

Kto Martina Matysa počúva, tak vie, že nehovorí len tak do vetra. Ako píšeme v úvode, v jeho skladbách sa dozviete zaujímavé myšlienky a je to skôr druh rapu pre hĺbavé typy. Matys je člen Ty Nikdy labelu, ktorý si dáva záležať na kvalite a môžeme objektívne napísať, že kvalitné to je aj v tomto prípade. Produkčne, a teda, čo sa beatu a zvuku týka, sa o track postaral Marys.

Na feate sa v tomto prípade objavuje český rapper Michajlov, ktorý celý song posiela ešte o ďalší level vyššie. Samotný Matys na svojom profile na Instagrame napísal, že dlhšie bolo ticho, preto sa rozhodol, že uverejní novú skladbu. A sme radi, že tak urobil. MM patrí medzi rapperov, u ktorých si poslucháči vážia tracky, pretože nevydávajú tak často ako možno niektorí iní. Skladba má po približne 24 hodinách na video platforme YouTube viac ako 30 tisíc vzhliadnutí.

Čo sa samotnej skladbe týka, myslíme si, že samotný názov OMGWTF hovorí sám za seba. Ono, žijeme v dobe, v ktorej je jednoduchšie chrliť a nadávať na všetky strany, prípadne sa sťažovať, namiesto toho, aby boli hľadané riešenia. Tá jednoduchšia cesta totiž nebýva vždy správna. Teda, skoro nikdy. Viac vám povedia už samotní Martin Matys a Michajlov. Túto československú spoluprácu si určite vypočujte.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hymna na Hip-Hop Žije je dodnes paradoxom slovenského rapu

Foto: Martin Matys, profil na Instagrame

Odporúčame