Makhmud Muradov sa nakazil koronavírusom: Deň pred oficiálnym vážením sa jeho zápas s Hollandom ruší

Makhmud Muradov má koronavírus

Makhmud Muradov má koronavírus (Zdroj: Instagram.com/makhmud_muradov)

#Veľká smola postihla UFC bojovníka Macha Muradova. Dva dni pred zápasom s Kevinom Hollandom bol bohužiaľ pozitívne testovaný na ochorenie Covid-19. Pre 30-ročného Uzbeka je to už v poradí štvrtý preložený alebo zrušený zápas. Naposledy mu menili súpera necelé 2 týždne dozadu, ktorého nahradil Kevin Holland. Koronavírusom sa nakazili aj jeho priateľka speváčka Monika Bagárová s dcérou Rumiou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Bagárová (@bagarovamonika),

Zvláštny rok

Po zápasníckej stránke je rok 2020 pre Macha veľkým sklamaním. Do boja mal nastúpiť už v marci proti Antôniovi Carlosovi Juniorovi, ktorý musel pre zranenie zo zápasu odstúpiť. Pred zápasom s Karlom Robersonom pre rodinné dôvody Mach nemohol odletieť z Česka.

Turnaj UFC Fight Night Hall vs. Silva vyzeral veľmi nádejne. Makhmud po prvýkrát v UFC dostal na prípravu dlhší čas ako jeden mesiac. Tesne pred samotným duelom zo zápasu odstúpil jeho súper Krzysztof Jotko, avšak okamžite sa našla náhrada v podobe už spomínaného Hollanda.

A nevyšlo to ani tentokrát. Tesne pred bránami zápasu Mach neprešiel testom na koronavírus a do zápasu nebude môcť nastúpiť. Je vysoko pravdepodobné, že Muradov v roku 2020 si neodbije ani jeden zápas.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Makhmud “Mach” Muradov (@makhmud_muradov),

Bez príznakov

Vyjadrenie samotného Macha prišlo cez jeho Instagramový profil, kde včera dosiahol míľnik 1 000 000 followerov. Cez IG story sa k svojmu zdravotnému stavu vyjadril takto: „Cítim sa dobre, žiadna teplota alebo nič podobné. Len ma se*e, že nebudem mať zápas.

Mal som natrénované a urobil som kus práce, ale bohužiaľ všetko je tak, ako to je. Veľmi vám všetkým ďakujem za správy. Veľmi si to vážim. Teraz nás čaká 10 dní karanténa a potom uvidíme, čo ďalej.“

Otázne je, či zápas Muradov vs. Holland ešte uvidíme. Všetko bude závisieť od matchmakerov UFC a od Machovho zdravotného stavu. Momentálne je najdôležitejšie to, aby bol on aj celá jeho rodina zdravá a Makhmud mohol tak znovu nabehnúť do tréningového procesu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Makhmud “Mach” Muradov (@makhmud_muradov),

Zdroj: Instagram.com/makhmud_muradov, tapology.com
Odporúčame