Majk Spirit vie, že sláva nie je zadarmo. Čo ho naučil Spider-Man?

Ben Cristovao vydal počas leta 2022 nový sólový album PROTENKONTRAST, na ktorom sa objavilo taktiež viacero hostí zo Slovenska. Jedným z nich je Majk Spirit, ktorý sa predstavil na skladbe „Spiderman“. 

Majk Spirit, Ben Cristovao a Spider-Man

Je na mieste napísať, že PROTENKONTRAST patrí medzi najlepšie albumy, ktoré v SK a CZ rape v tomto kalendárnom roku uzreli svetlo sveta. Ak by ťa tento Benov projekt zaujímal podrobnejšie, môžeš si o ňom prečítať na našom webe detailnú analýzu.

Sklamala ťa láska? Toto je album, ktorý potrebuješ (ANALÝZA)

Jedným z TOP trackov tohto CD je skladba „Spiderman“. V úvode musíme tvorcov trochu skritizovať, pretože Marvel schválne dáva do mien svojich superhrdinov pomlčky, takže to nie je Spiderman ale Spider-Man. V počiatkoch tohto komiksového a filmového štúdia išlo o odlíšenie od postáv ako Batman či Superman, ktoré sú z produkcie konkurenčného DC. To iba taký fun faktík na okraj, poďme ďalej.

Každopádne, tento song Majka Spirita a Bena Cristovaa je výborný, pričom vo veľkej miere pracuje s referenciami. A to je niečo, čo majú poslucháči radi. Ben hneď v úvode hovorí, že skáče z budovy ako Spider-Man, čo je samozrejme odkaz na superschopnosti známeho pavúčieho muža.

O niečo zaujímavejšia je v tomto ohľade pasáž Majka Spirita. Ten hovorí o tom, že by sa ľudia mali spýtať Petra Parkera (civilné meno Spider-Mana), čo ho sláva naučila a aké je to byť zapletený vo svojich vlastných pavučinách.

Nie každý stojí o slávu

Ak ste nevideli film Spider-Man: No Way Home, tak nečítajte ďalej, pretože prídu spoilery. Ak ste túto snímku videli, alebo je vám to jedno, pokojne pokračujte. Vo filme ide okrem iného o to, že Spider-Man má odhalenú identitu a celý svet vie, že je Peter Parker, čo mu spôsobuje problémy predovšetkým v súkromnom živote.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prehovorí Eminem do fashion game? Toto bude lákať (FOTO)

A teda to, že je slávny je uňho na veľkú škodu, i keď to nie jeho vina, pretože jeho cieľom sláva ani zďaleka nebola. Je to pekná referencia na realitu, keď niekto robí niečo, čo ho baví, a je v tom skutočne dobrý, prichádza s tým logicky v istých odvetviach prichádza aj sláva, ktorá obmedzuje ľudské súkromie. Niekedy až príliš.

Aby hlavný hrdina vyriešil problémy, ktoré kvôli vznikli odtajneniu jeho identity a následným snahám o napravenie situácie, musí ďalšia postava tohto filmu, Doctor Strange, vyčarovať kúzlo, vďaka ktorému všetci zabudnú na to, kto je Peter Parker. Áno, aj jeho najbližší. A teda, má späť anonymitu, ale prišiel o všetkých ľudí, ktorí kedy vedeli, kto je.

Takže, byť slávny alebo žiť v anonymite? Nuž, ťažko povedať, dôležité je, aby bol človek šťastný, to je najviac, čo môže získať. Každpádne, veľká pochvala pre Bena aj pre Majka, pretože v tejto skladbe sa toho dá nájsť naozaj veľa a človek si to vie veľmi šikovne aplikovať aj na skutočný život.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Majk Spirit, Instagram/Ben Cristovao, Koláž Rap G

Odporúčame