Majk Spirit hovorí o duševnom zdraví: Pamätaj, je normálne cítiť sa smutne + tipy a triky

Foto: Matúš Zeťák

Majk Spirit má na Instagrame približne 480 tisíc priaznivcov a záber všetkého, čo zdieľa, je veľmi široký. Majk vie, že jeho názor na rôzne témy sa dostane k pomerne vysokému číslu ľudí a snaží sa nielen informovať, ale aj inšpirovať. Najnovšie sa autor albumu Artist vyjadril na tému duševného zdravia, ktoré malo pred pár dňami svoj medzinárodný deň. Je to téma, o ktorej by sme sa mali rozprávať, pretože sa týka každého z nás a nikdy neviete, kedy môžu mentálne problémy postihnúť aj vás alebo vaše blízke okolie.

Majk Spirit sa k Svetovému dňu duševného zdravia vyjadril na svojom profile. „Keďže verím, že stres a depresia je tá naozajstná pandémia, ktorú by sme mali usilovne riešiť, posúvam vám tipy ako si chrániť mentálne zdravie, ktoré fungujú mne:

1. Prijmi situáciu takú, aká je. Neplytvaj svojím časom a svojou energiou na veci, ktoré nemáš pod kontrolou.

2. Pamätaj, že je normálne cítiť sa smutne, vystrašene, zmätene počas krízy. Všetko prejde.

3. Udržuj zdravý životný štýl ako sa len dá. Pi veľa vody, stráž si jedlo – spánok – cvičenie. 

4. Obmedz sledovanie správ.

5. Osťaň v spojení ľudí, ktorých máš rád – facetime, mail, social media … 

6. Maj rutinu – sprav si dopredu reálny plán na deň, týždeň, mesiac a snaž sa ho dodržať.

7. Čítaj dobré knihy – získavaj užitočné informácie, ktoré ťa posúvajú ďalej v tvojej profesii.

8. Medituj, rob veci, ktoré ťa ukľudňujú. 

9. Zameraj sa na pozitíva.

10. Pomáhaj druhým. 

Potom Majk Spirit ešte ľuďom odkázal, aby sa mu vyjadrili v komentároch a napísali, čo robia oni. Ak máte chvíľu času, môžete si pozrieť diskusiu pod týmto príspevkom a garantujeme vám, že sa dozviete naozaj zaujímavé tipy a triky.

My chválime Majka, pretože otvoriť túto tému je veľmi dôležité, vzhľadom na to, že mentálne problémy sú aj v roku 2020 stále tabu a okrem toho netreba zabúdať na to, že žijeme v časoch, kedy je množstvo z nás pod tlakom a musí robiť veľké a dôležité rozhodnutia v krátkom časovom intervale, čo prináša ďalšie napätie.

Aj keby tento príspevok pomôže jednému človeku, tak má zmysel. Situácia sa v tomto ohľade pomerne zlepšila, ale stále sú ľudia, ktorí majú psychické problémy skôr kritizovaní ako by im bolo pomáhané. A to treba zmeniť.

Foto: Matúš Zeťák, Majk Spirit Instagram

Odporúčame