Populárny TikTok skin icing: Beauty hack, ktorý ti zabezpečí sviežu a žiarivú pleť hneď od rána!

Vychladené produkty sa príjemne rozľahnú po celej tvári, a dokonale ťa preberú (Zdroj: Freepik/senivpetro)

#Miluješ pocit čerstvej a oddýchnutej pleti hneď po zobudení? Nepoznáš ten pocit? Ak patríš k skupine ľudí, ktorí sa prebúdzajú s unavenou a opuchnutou tvárou, máme niekoľko tipov na to, ako proti tomu bojovať! Chlad pomáha proti opuchom, to platí aj pri tvári. Studené obklady ti nielen odoženú opuch, ale aj prinavrátia sviežosť a vitalitu tvojej pleti. Ideš do toho?

Trend s ľadom

Mnohí ľudia naprieč sociálnymi sieťami propagujú priame ľadovanie tváre. Údajne má pomáhať znížiť podráždenie pokožky, opuch tváre, mastnotu pleti, akné či tvorbu prvých vrások. Niektoré príspevky informujú aj o „zázračnom“ zmenšovaní pórov na pleti.

Póry na pokožke ale nefungujú na princípe otvárania a uzatvárania. Veľkosť pórov je niečo, čo je dané geneticky. Pravidelné čistenie pórov ale prispieva k ich nenápadnosti. Dopomôcť si môžeš správnou skincare rutinou.

Nežiaduce účinky

Navyše, prikladanie ľadu priamo k pokožke môže mať fatálne následky – podráždenie pokožky, praskanie kapilár, popáleniny od ľadu, omrzliny či zhoršenie stavu akné (aj keď na prvý pohľad sa ti môže zdať, že ti ľad na akné pomáha, z hľadiska dlhodobých výsledkov spomaľuje hojenie a podporuje tvorbu jazvičiek).

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martine Hirschsohn King (@lovetoshareza)

Ako teda na to?

Ak chceš skúsiť tento TikTok hack, môžeš ísť na to aj bezpečnejšie, než ľadom. Skvelým spôsobom sú napríklad studené obklady. Opuch môžeš odstrániť aj inak, než len chladom. Pomáha aj tlak na kožu, ktorým si podporuješ prúdenie lymfy.

V súčasnosti je na trhu kopec pomôcok, ktoré si môžeš dať večer do chladničky, a ráno si nimi tvár príjemne prebudiť. Skúsiť môžeš napríklad ice globes či kovové chladivé rollery. Tieto beauty pomôcky môžeš držať permanentne v chladničke (alebo si môžeš zaobstarať beauty chladničku, v ktorej môžeš skladovať aj svoje skincare produkty a masky).

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Facials•Massages•Skincare (@divineeefacials_)

<script>

Príjemné masky

K maskám sa ešte vráť. Je na tebe, aký typ preferuješ. Či už sa rozhodneš pripraviť si domácu masku zo surovín, ktoré máš doma alebo si dopraješ plátennú masku, je super mať ich čo najstudenšie.

Takto vychladené produkty sa príjemne rozľahnú po celej tvári, a dokonale ťa preberú. A pokiaľ obsahujú ingrediencie ako napríklad aloe vera alebo zelený čaj, dokážu zázraky!

Zelený čaj je super antibakteriálna ingrediencia, ktorá pomáha nielen s hojením akné, ale aj s regeneráciou pokožky (napríklad po opaľovaní). Aloe vera pomáha s hydratáciou a hojením, a tiež je super parťák pre pokožku vystavovanú slnku.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝗟𝗔𝗨𝗥𝗔 𝗧𝗢𝗠𝗔𝗥𝗨 (@tomaru_laura)

<script>

 

Sleduj nás aj na TikToku 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame