Korunovácia Procházkovho nástupcu nebola úspešná: Jiří je naďalej šampiónom UFC?

Magomed Ankalaev a Jan Blachowicz

Magomed Ankalaev a Jan Blachowicz na staredowne (Zdroj: Instagram/janblachowicz)

#Nie je to ani mesiac, čo sa Jiří Procházka vzdal svojho titulu šampióna. Dôvodom bolo jeho zranenie ramena, ktoré je podľa doktorov natoľko vážne, že Jiří nebude zápasiť približne rok. O uvoľnený titul sa pobili na turnaji UFC 282 Jan Blachowicz a Magomed Ankalaev, ktorí predviedli veľmi vyrovnaný duel. Všetci traja bodoví rozhodcovia videli zápas s odlišným výsledkom a zápas sa skončil remízou.

Rozkopané nohy ho prinútili ísť na zem

Jan Blachowicz prišiel do zápasu s jednoznačnou stratégiou. Hromadením low kickov na Ankalaevovu prednú nohu degradoval Dagestancov pohyb. Ten bol nútený dokonca vymeniť streh, v ktorom zasahoval Blachowicza o dosť menej. Naopak, poľský bojovník sa začal zameriavať na druhú Ankalaevovu nohu. Tá začala po pár presných kopoch Dagestancovi haprovať, čo viedlo len k jednej možnej stratégii.

Magomed Ankalaev sa na konci 3. kola pokúsil o takedown, ktorý až prekvapujúco jednoducho dotiahol do úspešného konca. Stratégia do šampiónskych kôl bola teda jasná a dagestanský bojovník okamžite išiel prenášať súboj na zem. To sa mu poľahky podarilo na začiatku oboch kôl a Poliak sa mu stadiaľ nedokázal ani postaviť, ani ho ohroziť submisiami zo spodnej pozície.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Blachowicz (@janblachowicz)

V záverečnom piatom kole to už bolo kompletne na jednu bránu. Ankalaev chytil Blachowicza do nepríjemnej pozície, v ktorej poľský rodák len inkasoval tvrdé údery do hlavy. Napokon to dokázal prežiť bez ukončenia, no u dvoch bodových rozhodcov to zanechalo vážne stopy. Tí totiž ohodnotili 5. kolo rozdielom dvoch bodov, čo bolo kľúčové v konečnom súčte bodov za jednotlivé kolá.

Remíza znamená, že šampión zostáva

Bodoví rozhodcovia sa nezhodli na víťazovi a všetci traja mali na svojom lístku iný výsledok. Záverečný rezultát 48:47, 46:48 a 47:47 znamenal, že zápas sa skončil remízou. V takomto prípade, ak ide o titulový duel, sa nový šampión nekorunuje. Aj keď sa síce Jiří Procházka vzdal titulu šampióna, táto remíza zapríčiňuje, že oficiálne je naďalej držiteľom titulu vo váhe do 93 kilogramov.

Ako mal byť po správnosti vyhodnotený súboj Blachowicz vs. Ankalaev

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame