Horšie to už ani nemohlo byť! Jiří Procházka sa vzdal titulu UFC a nebude zápasiť poriadne dlhú dobu

Jiří Procházka šampión UFC

Jiří Procházka s jeho opaskom šampióna UFC (Zdroj: Instagram/jirkaprochazka)

#Jediný český alebo slovenský šampión UFC Jiří Procházka oznámil mimoriadne smutnú novinu. Necelý mesiac pred jeho prvou titulovou obhajobou proti Gloverovi Teixeirovi utrpel vážne zranenie ramena, ktoré si vyžiada rekonvalescenciu približne rok. Procházka sa preto rozhodol vzdať sa titulu poloťažkej váhy UFC, o ktorý zabojujú jeho rivali na turnaji UFC 282.

Jiří Procházka už nie je šampión

Informáciu, že Procházka utrpel na tréningu zranenie pravého ramena, oficiálne potvrdila organizácia aj samotný Jiří. Ten mal nakročené za jeho ďalším šampiónskym zápasom s Gloverom Teixeirom. Ich prvý vzájomný súboj sa skončil nesmiernou vojnou, ktorá je považovaná doposiaľ za najlepší zápas roka 2022.

Keďže sám Jiří Procházka považoval napriek víťazstvu svoj výkon v zápase za nedostatočný, ponúkol Teixeirovi odvetu. Netrvalo dlho, kým obaja borci na zápas kývli a UFC ho naplánovalo na záverečný číslovaný turnaj kalendárneho roka.

Namiesto toho je momentálne Jiří Procházka na maródke a Glover Teixeira razom nemá súpera. Podľa predbežných odhadov lekárov bude Jiří mimo zápasového tempa približne celý rok. Bez toho, aby ho organizácia k tomu vyzvala, sa Procházka rozhodol uvoľniť šampiónsky opasok.

Postup na karte a boj o uvoľnený titul

Hlavný predzápas galavečera UFC 282, ktorý prebehne 10. decembra, mal byť pôvodne súboj Blachowicz vs. Ankalaev. Z neho mal vzísť vyzývateľ pre víťaza duelu Procházku s Teixeirom. Ten už ale naisto neprebehne, a tak UFC prišlo s logickým riešením.

Turnaj UFC 282 zakončí titulový súboj Blachowicz vs. Ankalaev na 5×5 minút o uvoľnený opasok šampióna vo váhe do 93 kilogramov. Aj keď to nie je isté, najbližším vyzývateľom nového šampióna bude práve Glover Teixeira.

Kto bude novým šampiónom UFC v poloťažkej váhe?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame