Neskutočné šialenstvo a najväčšie zmŕtvychvstanie v histórii MMA: Jiří Procházka sa stal novým šampiónom UFC!

Jiří Procházka a Glover Teixeira v titulovom súboji

Jiří Procházka triafa koleno na bradu Glovera Teixeiru (Zdroj: Instagram/ufceurope)

#Legenda českého MMA a bez akýchkoľvek debát najlepší česko-slovenský bojovník v histórii Jiří Procházka to zvládol. V najšialenejšom titulovom zápase za posledné roky bolo už pred koncom duelu takmer isté, že ho Brazílčan Teixeira zdolá na body. Procházka však v poslednej polminúte záverečného kola vyskúšal nasadiť vtedajšiemu šampiónovi škrtenie, ktoré do pár sekúnd odklepal.

Infarkty

Pri zápasoch Jiřího Procházku si už fanúšikovia mohli zvyknúť, že počas nich dôjde tak približne k 5 momentom, kedy im zastanú srdcia. Inak tomu nebolo ani v súboji s Teixeirom, ktorý niekoľkokrát vzal Procházku na zem a preliezol do najvýhodnejšej pozície, do plného mountu. Pred 5. kolom mali dvaja bodoví rozhodcovia na svojich kartách bodovanie 39-37 pre Teixeiru, čo znamenalo, že Procházka musí ukončiť súboj v záverečnej päťminútovke.

Tá ale začala najhoršie, ako len mohla. Teixeira triafal jeden tvrdý úder za druhým a v kole absolútne dominoval. V jeho druhej polovici sa rozhodol preniesť súboj na zem, kde len Jiří bránil Brazílčanove pokusy o predčasné ukončenie. V poslednej minúte však Glover urobil chybu a nechal prejsť českého samuraja do hornej pozície.

Jediný spôsob, ako mohol Jiří Procházka zabrániť istej prehre na body, bolo ukončenie pred limitom. Dnes už súčasný šampión sa pustil do posledného pokusu a najlepšieho grapplera v poloťažkej váhe UFC sa rozhodol začať škrtiť technikou RNC. Keďže išlo priamo cez krk, Brazílčanovi sa zastavil prívod kyslíka do mozgu a okamžite škrtenie odklepal.

Jiří Procházka a jeho ďalšie plány

Zisk titulu UFC bol pre Procházku primárny cieľ už od vstupu do tejto organizácie. Mnoho bojovníkov a trénerov špekulovalo, či po prípadnom zisku titulu Jiří neukončí kariéru. To hneď vyvrátil rodák z Hostěradíc tým, že sa ospravedlnil fanúšikom za zlý výkon a dal sľub, že jeho budúci už bude výrazne lepší.

Pri jeho prvej obhajobe kráľa poloťažkej váhy ho s najväčšou pravdepodobnosťou vyzve Poliak Jan Blachowicz. Ten si vybojoval ďalšiu príležitosť výhrou nad Aleksandarom Rakićom, ktorý si v 3. kole škaredo zranil nohu. Prípadný zápas Procházka vs. Blachowicz by sa s najväčšou pravdepodobnosťou odohral na európskej pôde.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame