Dostali šancu ukázať sa, predviedli 5-kolovú vojnu: Sexi kráske ostali po zápase oči pre plač!

Mackenzie Dern a Yan Xiaonan

Mackenzie Dern dostáva priamy úder na bradu od Yan Xiaonan (Zdroj: Instagram/UFC)

#Po vyše troch mesiacoch najlepšia svetová MMA organizácia UFC postavila kartu, ktorej hlavný zápas bol ženský duel. Naposledy to bol šampiónsky zápas Amandy Nunes s Juliannou Peňou. V ňom si zmerali sily v súčasnosti jedna z najviac sexi bojovníčok organizácie Brazílčanka Mackenzie Dern s Číňankou Yan Xiaonan. Predzápasové predpoklady sa naplno potvrdili a obe bojovníčky dominovali vo svojich disciplínach. Ako víťazka vzišla Xiaonan, ktorá prežila jasnú dominanciu Dern v 2. a 5. kole a napokon vyhrala na body.

Holý boj o prežitie

Mackenzie Dern mala už pred zápasom jasný plán. Vziať Xiaonan čo najrýchlejšie na zem, odkiaľ sa buď pokúsiť o prechod na submisie, alebo poslať na súperkinu hlavu salvu úderov. Dern však mala problémy s kvalitnou obranou takedownov jej čínskej súperky, a tak sa v 2. kole rozhodla dobrovoľne dať Xiaonan hornú pozíciu. Čiňanku po chvíli dokázala pretočiť a na zemi rozpútala hotový kolotoč.

Xiaonan hrozili submisie kompletne z každej pozície, no páku na pätu, škrtenie arm-triangle, armbar a škrtenie RNC heroicky dokázala ubrániť. To bolo ale všetko, k čomu je Dern na zemi pustila. Brazílčanka po prechode na chrbát Xiaonan upustila od pokusov o submisie a všetko vsadila na údery. Tých padlo na Číňankinu hlavu veľké množstvo, no v ani jeden moment nehrozilo predčasné ukončenie.

Veľmi podobné ako 2. kolo bola záverečná päťminútovka. Hneď na jej začiatku sa sexi Brazílčanke podarilo vziať Xiaonan na zem. Tentokrát to bola oproti 2. kolu oveľa surovejšia dominancia, no Číňanka bola na všetko pripravená. Aj keď len z nevýhodnej pozície bránila súperkine submisie, ukončenie Dern nedovolila.

Dominantné kolá ohodnotené rovnakým rozdielom

Prvé, tretie a štvrté kolo boli takisto len v prospech jednej bojovníčky. Ňou však bola Yan Xiaonan, ktorá v týchto päťminútovkach sústavne odmietala Brazílčankine takedowny. V postoji bola výrazne tvrdšou, silnejšou a presnejšou bojovníčkou. Ani jedno z týchto kôl však nebolo tak dominantné ako práve kolá, ktoré šli na stranu Mackenzie Dern.

Pri úplne jednostranných kolách má rozhodca právo, ba niekedy povinnosť, udeliť ho bojovníkovi v pomere 10:8. Túto podmienku spĺňali v dueli Dern vs. Xiaonan len dve dejstvá, 2. a 5. kolo. Dvaja bodoví rozhodcovia sa však rozhodli dať ich rozdielom len jedného bodu, čo viedlo k verdiktu 48-47 pre Číňanku. Tretí bodový rozhodca uznal za kolo hodné 10:8 len to záverečné, čiže remíza na jeho lístku nedokázala prehlasovať jeho kolegov.

Kto mal vyhrať ženský hlavný zápas večera?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame