Kráľovná ženského MMA je len jedna: Amanda Nunes sa vrátila na vrchol a dotiahla dokonalú pomstu!

Amanda Nunes

Amanda Nunes porazila v jednostrannom zápase Juliannu Peňu (Zdroj: Instagram/UFC)

#Najlepšia ženská MMA bojovníčka všetkých čias Amanda Nunes sa opäť stala šampiónkou bantamovej váhy UFC. Po tom, čo naposledy stratila titul proti Julianne Peni, dokázala znovu zasadnúť na trón a v odvete Peňu totálne zdevastovala. Amanda je tak opäť dvojnásobnou šampiónkou. Okrem titulu v bantamovej drží opasok aj v ženskej perovej váhe.

Prežila 3 knockdowny v jednom kole

Obrovským srdcom a bojovným duchom však prekvapila aj Venezuelčanka Julianna Peňa, ktorá sa v 2. kole dostala do brutálnych problémov. Nunes ju v druhej päťminútovke trikrát posadila tvrdým úderom na zadok, no venezuelská bojovníčka odhodlane bojovala ďalej bez výraznejších známok otrasenia. V postoji už však Brazílčanku nedokázala ohroziť a jej jedinou nádejou bolo víťazstvo na zemi.

K tomu takmer došlo vo 4. kole, keď už Amanda Nunes poľahky prenášala súboj na zem a Peňu si na nej kontrolovala. Venezuelčanka z nej ale bola mimoriadne nebezpečná a chýbal jej v šampiónskych kolách už len kúsok k tomu, aby brazílskej kráľovnej zlomila ruku. Nunes ale všetky pokusy ubránila a Peňu zásobovala tvrdými lakťami.

Zápas napokon išiel až do bodového rozhodnutia, na ktorom sa jednomyseľne zhodli všetci rozhodcovia. Tí videli Nunes vyhrať všetkých 5 kôl, pričom dvaja z nich dali inkriminované druhé kolo Brazílčanke rozdielom dvoch bodov. Amanda je teda znovu šampiónkou bantamovej váhy a teraz je najväčšou otázkou, kto ju vyzve o titul najbližšie a v ktorej váhe.

Postrach poloťažkej divízie má namierené k Procházkovi

Dagestanský bojovník Magomed Ankalaev je už veľmi dlhý čas považovaný za čierneho koňa poloťažkej divízie UFC. V nej je momentálne šampión český samuraj Jiří Procházka, ktorý v šialenom zápase proti Teixeirovi vstal z mŕtvych a otočil stretnutie vo svoj prospech.

Ankalaev na turnaji UFC 277 čelil bývalému titulovému vyzývateľovi Anthonymu Smithovi. Ten sa nanešťastie v súboji s Ankalaevom zranil už na začiatku a po zvyšok zápasu bojoval so zlomenou nohou. To už ale nevydržal v 2. kole a naskočeným plným guardom si sám vypýtal ukončenie pred limitom. Dagestanský bojovník je tak s najväčšou pravdepodobnosťou krok od zápasu proti šampiónovi Procházkovi.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame