Celá aréna skončila na nohách: Hlavný zápas ťažkých váh priniesol niečo, čo sme v UFC nezažili už veľmi dlho!

Ciryl Gane

Ciryl Gane ukončuje Taia Tuivasu (Zdroj: Instagram/UFC Europe)

#Francúzsky MMA bojovník Ciryl Gane opäť dokázal zvíťaziť. Na domácej pôde v Paríži na jednom z mála európskych turnajov UFC ukončil Taia Tuivasu pred koncom 3. kola. Po veľmi dlhej dobe išlo o takýto atraktívny hlavný zápas ťažkých váh. Tuivasa nebol v 2. kole ďaleko od knokautu, no Gane jeho tlak prežil a zápas aj predčasne ukončil.

Ciryl Gane a jeho prvý knockdown v kariére

Pred zápasom bol Ciryl Gane považovaný za obrovského papierového favorita. Aj keď prvé kolo bolo opatrné, Gane si ho jasne pripísal na svoju stranu. V druhom kole sa obaja bojovníci do seba poriadne pustili. Zatiaľ čo Gane systematicky pracoval na Tuivasových spodkoch, Austrálčan sa pokúšal o neustále skracovanie vzdialenosti a overhandy. Jeden úplne čistý sa mu aj podaril a Gane prvýkrát v kariére dostal knockdown.

Z neho sa ale ihneď dokázal oklepať a naďalej pokračoval v nastolenej stratégii. Tuivasa po každom ďalšom údere a kope na spodok začal spomaľovať a pred koncom 2. kola sa dostal do obrovských problémov. Austrálskeho bojovníka zachránil ďalší tvrdý overhand, ktorý prinútil Gana vypustiť celý tlak.

V 3. kole ho už ale dokázať nezastavil a po jednostrannej dominancii bola prostredná päťminútovka už len čakaním na Tuivasovu smrť. Tá prišla až v poslednej minúte, no o to vo väčšom vare boli domáci diváci. Tí si hlavný zápas večera Gane vs. Tuivasa extrémne užili a vzhľadom na to, že v zápase ťahal za dlhší koniec ich miláčik, urobili v záverečnom súboji fantastickú atmosféru.

Komplikovaná situácia v ťažkej váhe UFC

Momentálne je v UFC šampiónom ťažkej váhy do 120 kilogramov Francis Ngannou. Ten obhájil svoj titul vo výbornom zápase práve proti Cirylovi Ganovi, ktorého v posledných 3 kolách uváľal na zemiNgannou je však v súčasnosti na nože s vedením UFC pre jeho nízku zápasovú výplatu. Nie je vylúčené, že svoj opasok šampíona už v ťažkej váhe obhajovať nebude.

Do boja oň sa vracia po vyše roku a pol Stipe Miočič, ktorý ho stratil proti Francisovi na turnaji UFC 260. Návratový zápas to bude aj pre jeho súpera, ktorým je najlepšia poloťažká váha všetkých čias Jon Jones. Ten ho 10. decembra vyzve o pravdepodobne ďalšieho vyzývateľa o titul. V prípade, že Ngannou sa rozhodne vzdať sa titulu, ako jasný šampiónsky duel sa javí Gane vs. Miočič/Jones.

Kto bude ďalším súperom šampióna Francisa Ngannoua?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame