Luxusné lietanie o akom sa ti ani nesnívalo: Prehľad šiestich aerolínií, ktoré ponúkajú prvú triedu, na akú nezabudneš

lietanie

Britská organizácia Skytrax každý rok pripravuje rebríček najlepších aerolínií sveta, ktoré ti ponúknu nezabudnuteľný let prvou triedou (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

#Letieť prvou triedou už nie je takým luxusom ako kedysi. Na pár výnimiek, samozrejme. Hoci cena jednosmernej letenky sa v spomenutých spoločnostiach pohybuje v stovkách až tisícoch, zážitok z tohto letu je na nezaplatenie. Britská organizácia Skytrax každý rok pripravuje rebríček najlepších aerolínií sveta, ktoré ti ponúknu nezabudnuteľný let prvou triedou. Poď sa s nami pozrieť na prehľad toho, ak vyzerá najväčší luxus, ktorý je možné na palubách komerčných liniek zažiť!

Singapore Airlines

Prvenstvo v rebríčku Skytrax získala dlhodobo oceňovaná singapurská spoločnosť. Nie je sa čomu čudovať – na palubách Airbusu A380 cestujúci dostanú vlastný priestor v rozlohe takmer 5 metrov štvorcových. Tento priestor pripomína hotelovú izbu, a disponuje s výhľadom z dvanástich kilometrov nad morom.

Samozrejmosťou je pohodlné kreslo, veľká televízia, či kvalitná posteľ. Singapore Airlines tiež ponúka cestujúcim nezabudnuteľný gastronomický zážitok, ktorý schová do vrecka aj niektoré pozemské reštaurácie. Neodmysliteľnou klasikou prvej triedy je, samozrejme, kaviár a šampanské z popredných francúzskych zdrojov – Krug alebo Dom Pérignon.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Singapore Airlines (@singaporeair)

 

Emirates

Od roku 2017, kedy táto spoločnosť predstavila svoje prvotriedne apartmány na palube Boeningu 777-300ER, napredovala ešte o niekoľko úrovní vyššie. Okrem dizajnového interiéru a sto percentného súkromia, si pasažieri môžu sami regulovať osvetlenie či teplotu.

I keď sú väčšinou obľúbené miesta pri okne, Emirates tento problém vyriešilo po svojom. Miesta uprostred kabíny majú k dispozícií virtuálne okienka, cez ktoré je možné sledovať totožnú scenériu, akú vidia cestujúci cez skutočné okienka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emirates (@emirates)

Swiss International Air Lines

Tretiu priečku rebríčka obsadila európska aerolínia. Ide o švajčiarskeho dopravcu, ktorý ako jeden z mála ponúka prvú triedu na všetkých svojich diaľkových letoch. Do nej premieta švajčiarsky štýl života – tradície, ale najmä vysoký štandard. Cestujúcich teda čaká osobné uvítanie welcome drinkom či špeciálne pyžamo od značky Zimmerli.

Cestujúci sa však nedočkajú úplného súkromia, ako to bolo v dvoch predchádzajúcich prípadoch. O čo však ochudobnení nie sú, je dokonalá gastronómia. Na výber je množstvo predjedál, hlavných jedál, dezertov a prémiových vín. Pochutnať si tiež môžu na tradičnej švajčiarskej čokoláde alebo údenom lososovi, ktorý je pripravený podľa tradičného toggenburgského receptu!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Swiss International Air Lines (@flyswiss)

Air France

V ponuke je jedna z najexkluzívnejších La Première ponúka pasažierom full service už pri preprave na letisko. Dovezie ťa súkromný transfer, a čakanie na letisku Charlese de Gaulla môžeš stráviť v privátnom salóniku, kde je v cene menu či návšteva wellness procedúr.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
10 tipov, ktoré ti uľahčia cestu lietadlom: Rád cestuješ, ale nevieš si rady s premárneným časom, ktorý prináša dlhý let?

Na palube ťa čaká elegantný interiér. V rámci palubných služieb Air France dostaneš župan, papuče a kopec iných vecí. Tiež si môžeš pochutnať na niekoľkochodovej večeri vo francúzskom štýle.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Air France (@airfrance)

 All Nippon Airways

Japonské aerolínie sú vychýrené vďaka najlepšej business triede na svete. Svoje služby dopravca neustále zlepšuje! Na palube prvej triedy nájdeš len osem miest. Každé z nich je oddelené posuvnými dverami – minimalistický dizajn, ktorým sa návrhári inšpirovali v najlepších hoteloch. Aerolinka ti na prianie doplní vybavenie, pokojne aj 110 centimetrovú televíziu!

Gastronomický zážitok ti zaistia dobroty z ázijskej ale aj západnej kuchyne. V prvej triede si môžeš vybrať zo širokej ponuky jedál.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa All Nippon Airways (@allnipponairways)

Lufthansa

Dôvod, prečo Lufthansa nie je v rebríčku na vyššej priečke je prostý – sedadlá pasažierom neposkytujú taký komfort a súkromie, ako predošlé spoločnosti. Vedenie sa však tento nedostatok snaží kompenzovať servisom, ktorý môže zákazníkovi ponúknuť.

Napríklad pri letoch z Frankfurtu odlietajú pasažieri prvej triedy z exkluzívneho terminálu, kde majú k dispozícií reštauráciu, súkromnú kanceláriu, odpočinkové miestnosti či sprchy. Na palube sú potom pripravené priestranné sedadlá, bezplatná wi-fi, či špičkové menu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lufthansa (@lufthansa)

 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Forbes
Odporúčame