Šanca, ktorú dostane raz za život: Pudilová pri návrate do UFC bude bojovať po boku kráľa svetového MMA!

Lucie Pudilová

Lucie Pudilová triafa predný jab priamo na tvár súperky (Zdroj: Instagram/luciepudilovamma)

#Česká MMA bojovníčka Lucie Pudilová sa po výpovedi z UFC vrátila naspäť do Oktagonu, odkiaľ po sérii výhier putuje naspäť do najlepšej ligy sveta. V staronovej organizácii ju na číslovanej akcii UFC 278 už túto noc zo soboty na nedeľu vyzve Číňanka Yanan, ktorá bude bojovať o udržanie sa. Po rošádach s poradím zápasov sa Pudilová dostala na hlavnú kartu, ktorú uzavrie zápas najlepšieho bojovníka naprieč všetkými váhami Kamaru Usman.

Prijateľná súperka na rozbeh

Čínska súperka Pudilovej Wu Yanan má v súčasnosti v UFC negatívnu bilanciu 1-4 a vezie sa na vlne troch prehier v rade. Pod taktovkou najprestížnejšej MMA organizácie ju ale žiadna súperka doposiaľ neukončila a väčšina z jej súbojov bola u bodových rozhodcov veľmi tesná.

Veľmi podobne na tom bola aj Pudilová pri jej prvom pôsobení v Amerike. Češka opustila UFC po tom, ako v ňom nadobudla skóre 2-5 a dostala sa na vlnu štyroch prehier v rade. Okrem Antoniny, sestry šampiónky Valentiny Shevchenko, ju žiadna súperka v kariére nedokázala ukončiť pred limitom. Teraz je Lucie na vlne dvoch výhier v rade, ktoré si priviezla z Oktagonu.

Bodová mašina na domácej scéne

Keď sa Lucie Pudilová vrátila na česko-slovenskú pôdu do Oktagonu, všetko hralo proti nej. Najskôr bol ohlásený jej zápas v menšej českej organizácii so súperkou, ktorá o ňom ani netušila. Po tomto nedorozumení sa rozhodla pre Oktagon, kde ju privítala Švédka Cornelia Holm. Tesne pred zápasom jej skolaboval tréner a do rohu jej išli jej slovenskí kamaráti z OFA Bratislava.

Zápas však po otočke dokázala vyhrať na body, rovnako ako nasledujúce dva duely. Jediná porážka od jej posledného pôsobenia v UFC prišla opäť bodovým rozhodnutím proti Brazílčanke Bernardo, ktorá Pudilovú odkontrolovala na zemi celých 15 minút. To bolo ale posledné zaváhanie Češky, ktorá po dvoch víťazstvách opäť okúsi tento víkend pôdu UFC.

Podarí sa Lucke Pudilovej túto sobotu zvíťaziť?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame