Postavila celú arénu na nohy, po prehrách ju prepustili: Lucie Pudilová opúšťa Oktagon a vracia sa do UFC!

Lucie Pudilová

Lucie Pudilová sa vracia do UFC (Zdroj: Instagram/Lucie Pudilová)

#Česká bojovníčka Lucie Pudilová sa dostala do UFC prvýkrát už v roku 2017. Ako suverénne najlepšia česko-slovenská ženská bantamová váha nemala na domácej scéne konkurenciu, no po príchode do Ameriky tvrdo narazila. Aj keď vo februári 2019 postavila celú pražskú O2 Arénu na nohy, z UFC bola prepustená. Teraz po piatich rokoch sa do najlepšej svetovej organizácie znovu vracia.

Vyburcovala celú arénu

Na začiatku jej pôsobenia v UFC dostala za súperku Švédku Linu Länsberg. Tej podľahla na body, no nasledujúce dva zápasy dokázala vyhrať. V roku 2019 UFC prvýkrát v histórii organizovalo galavečer na českej pôde. Na hlavnej karte Pudilová čelila Američanke Liz Carmouche.

Tá Pudilovú po celý zápas chcela brať na zem, čo sa jej v prvom kole aj darilo. V druhej päťminútovke však česká bojovníčka dokázala všetky takedowny odbrániť a druhé kolo vyhrala. Počas celého zápasu 20 000 divákov v celej pražskej O2 aréne hromadne skandovalo jej meno. Pudilová však v treťom kole ťahala za kratší koniec a zápas na body prehrala.

Vzápätí nestačila aj na ďalšie tri súperky a z UFC bola prepustená. Dlhý čas sa hovorilo o tom, že by mohla prestúpiť do organizácie Invicta FC, ktorá je zameraná vyložene len na ženské zápasy. Pudilová sa však rozhodla pre návrat na českú scénu a dohodla sa na spolupráci s Oktagonom.

Skvelé výkony na domácej scéne a návrat medzi elitu

Prvý zápas pod hlavičkou Oktagonu si odbila proti Švédke Cornelii Holm. Napriek veľmi nevydarenému prvému kolu Pudilová dokázala súboj otočiť a po štyroch prehrách v rade pretrhla negatívnu sériu. Nasledujúce dva zápasy dokázala opäť vyhrať bodovým rozhodnutím a všetko nasvedčovalo tomu, že sa v ďalšom dueli stretne s Luciou Szabovou o titul šampiónky Oktagonu.

K zápasu však nedošlo a Lucie Pudilová dostala za súperku čerstvo prepustenú bývalú UFC bojovníčku Talitu Bernardo. Tá dokázala pretrhnúť Pudilovej víťaznú šnúru a vďaka kontrole na zemi si pripísala jednoduché víťazstvo na body. Následne sa česká jednotka rozhodla pre kariérnu zmenu a presťahovala sa do Írska.

Pod vedením jedného z najslávnejších trénerov na svete Johna Cavanagha zaznamenala dve víťazstvá a opäť o ňu prejavilo záujem UFC. Pudilová potvrdila, že sa s najlepšou ligou sveta už dohodla na spolupráci a samotná organizácia Oktagon MMA sa z elitnou českou bojovníčkou už oficiálne rozlúčila.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame