Lockdown Music je vonku: H16 ide obohatiť slovenskú rapovú scénu

Je to vonku. To, na čo čakalo množstvo rapových priaznivcov je skutočnosťou. Legendárna slovenská rapová skupina H16 publikovala svoj nový album s príznačným názvom Lockdown Music. Aké sú prvé dojmy? Poďme sa na to spoločne pozrieť. 

Ako napísal Majk Spirit na svoj profil na sociálnej sieti Instagram, je to soundtrack pre tvoje leto. Ľudstvo sa nenachádza v ideálnom rozpoložení, to platí aj o obyvateľoch Slovenska, preto kvalitný rap, predovšetkým pre ľudí, ktorí majú tento žáner radi, je niečo, čo im určite zlepší náladu a posunie ich duševne niekam úplne inam. Boli by sme veľmi radi, keby sme mohli turné Lockdown Music vidieť naživo, ale na to si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Ale vraciame sa k úvodnej premise článku: Aké sú prvé dojmy? Z komentárov, ktoré môžeme vidieť na profiloch na sociálnych sieťach členov H16, môžeme konštatovať, že dojmy priaznivcov sú viac ako pozitívne. Ľudia čakali veľmi dlho na to, kým H16 vydajú nový album, naposledy to bolo v roku 2016 (CD Sila), preto sa o Lockdown Music bude hovoriť. Aj keby sa to ľuďom nepáčilo. Ale ako píšeme, to nie je otázkou dňa, prečo LM je naozaj niečo, čo sa oplatí vypočuť.

My sa tomuto CD budeme venovať v osobitnom článku v našej pravidelnej rubrike Na prvé počutie, ale necháme ho ešte chvíľu dostať sa nám pod kožu. Z toho, čo sme zatiaľ počuli, môžeme konštatovať, že sa máte na čo tešiť. Ale o tom bude reč inokedy. Dôležité je uvedomiť si, že H16 má von nový album a toto CD bude súperiť s ostatnými o pozíciu najpočúvanejšieho albumu tohto kalendárneho roka.

Včera skončila prvá tretina roka 2021 a bola poriadne rapovo nabitá. Môžeme sa len tešiť na to, čo nám prinesie nasledujúcich osem mesiacov. Z toho, čo je k dnešnému dňu známe, nudiť sa dozaista nebudeme. A tak to má byť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus: „Odmietol som DJ Khaleda." (ROZHOVOR)

Foto: Majk Spirit, profil na Instagrame Majk Spirit 

 

Odporúčame