Pred dvadsiatimi rokmi vydali Linkin Park klasický album Meteora: Jeho rozšírená verzia stojí za počutie

albumy Linkin Park

Hoci je kapela Linkin Park momentálne neaktívna, minulý mesiac vyšla rozšírená verzia ich albumu Meteora, ktorý stojí za vypočutie aj dnes (Zdroj: Flickr/Ario Gaviore)

#Hoci je kapela Linkin Park od smrti speváka Chestera Benningtona neaktívna, ich odkaz stále pretrváva. V roku 2020 opäť vyšiel k dvadsiatemu výročiu ich debut Hybrid Theory, no a tento rok sa opätovného vydania dočkala aj ďalšia klasika kapely, konkrétne album Meteora. Od začiatku apríla si ho môžeš kúpiť napríklad na vinyle, kde nájdeš na samostatných platniach aj nadupané koncerty Live in Texas a Live in Nottingham 2003, no a tiež demá albumových piesní a rôzne raritné nahrávky. Záležať bude len na tom, ktorú verziu tejto reedície si vyberieš.

Najlepší album kapely

Je pravdepodobné, že kapelu Linkin Park poznáš skôr z rozprávania svojich starších súrodencov, ako z vlastného počúvania. Ich najväčšie hity ti ale uniknúť nemohli. Dôvodov, prečo je táto kapela aktuálna aj dnes, je niekoľko. Okrem faktu, že aj novšie kapely ako Bring Me The Horizon či Imagine Dragons sú nimi citeľne ovplyvnené, sú ich prvé dva albumy dnes vnímané ako klasické, takže aspoň raz by ich mal vypočuť asi každý. Ten druhý, Meteora, vyšiel v apríli v rozšírenej verzii. Vďaka tomu máš možnosť si vypočuť tvorbu kapely tak, ako to doteraz nebolo možné.

Svojho času (v roku 2003) sa o albume Meteora hovorilo a písalo ako o istej stagnácii kapely, ktorá dosiahla svoj vrchol hneď prvou nahrávkou. Hity ako Somewhere I Belong či Breaking the Habit však valcovali hitparády a v rôznych playlistoch (a dokonca aj v rádiách) ich občas začuješ aj dnes. Ak by si mal v roku 2023 siahnuť po čo i len jednom albume Linkin Park, zrejme by to mal byť práve album Meteora. Práve na tejto nahrávke sa im totiž skutočne podarilo skĺbiť emócie, predovšetkým tie negatívne ako hnev a frustrácia, s prvotriednou produkciou, čím vytvorili svoju asi najlepšiu kolekciu piesní.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tento kult opäť ožíva: Linkin Park je späť s doposiaľ nevydanou bombou

Na tejto reedícii nájdeš tiež doteraz nevydané skladby ako Lost, o ktorej sme už písali, ale aj Fighting Myself či More The Victim. Každú z troch piesní mixoval sám Mike Shinoda, ktorý je ako producent stále osobitý, a ktorý mal aj na zvuk samotného albumu nezanedbateľný vplyv. Tieto skladby zároveň ukazujú, kam by sa tvorba kapely po Meteore mohla uberať, hoci nakoniec sa ubrala do celkom iných vôd. Aj z tohto dôvodu je album Meteora svojim spôsobom pomníkom kapely. Nielenže zachytáva už dávno mŕtvy žáner v jeho najzaujímavejšej podobe, ale ponúka aj nadčasové piesne, ktoré spoľahlivo vyvolávajú emócie aj dnes.

Sleduj nás na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame