Duel dvoch šampiónov Oktagonu? Mateusz Legierski vyzval slovenskú legendu na zápas v Bratislave

Mateusz Legierski

Mateusz Legierski po zisku titulu Oktagonu (Zdroj: Instagram/legierskimateusz)

#Bývalý šampión Oktagonu v ľahkej váhe Mateusz Legierski sa hlási o návrat do najväčšej česko-slovenskej organizácie. V nej sa naposledy ukázal v titulovom zápase s Mirom Štrbákom, ktorého vo februári 2020 porazil na body. Do titulovej obhajoby nebol ochotný nastúpiť a opasok šampióna mu bol odobraný. Ten získal Ivan Buchinger na Oktagone 21.

Ďalšia obeť výzvy

Ešte pred odchodom Legierskeho z Oktagonu sa o Poliakovi hovorilo veľmi často v spojení s bojovníkmi trnavského Spartakus Fight Gymu. Poľský bojovník vyzýval Lajoša Kleina aj Karola Ryšavého. Klein však medzi časom prestúpil do UFC a na obhajobu proti Ryšavému by aj tak nedošlo, keďže toho porazil Rony Paradeiser.

Teraz si ale Legierski vyšliapol na úplne iný kaliber. Pod príspevkom Oktagonu, kde prišla informácia, že Ivan Buchinger sa nepredstaví na pražskej Štvanici, Poliak pohotovo reagoval: „Bojuj so mnou v ľahkej váhe do 70 kilogramov, budem pripravený v septembri.“ V tomto mesiaci sa odohrá len jeden turnaj, a to Oktagon 27 v Bratislave.

Ak by sa tento zápas uskutočnil, bol by to historicky prvý zápas Oktagonu, v ktorom proti sebe bojovali dvaja šampióni tejto organizácie. Zatiaľ jediné dve váhové kategórie, ktoré zažili viac ako jedného šampióna, sú ťažká a práve už spomínaná ľahká váha. Buchinger svoj titul ešte doposiaľ neobhajoval a zamotaná situácia v divízii ešte neurčila vhodného vyzývateľa.

Možné problémy

Najväčší háčik v celom potenciálnom súboji Buchinger vs. Legierski je v tom, že podľa slov promotéra Ondřeja Novotného sa Buchinger v Bratislave predstaví v titulovom zápase, ale v perovej váhe do 66 kg. Tam však ako jediný logický vyzývateľ pripadá do úvahy Vojto Barborík, ktorý sa naplno sústredí na poľskú KSW.

Ďalším problémom je fakt, že Legierski nezápasil v Oktagone už viac ako 16 mesiacov. V takomto prípade aj bývalí šampióni v iných svetových organizáciách zvyčajne nedostávajú titulový zápas okamžite po návrate do organizácie. Tento zápas ale rozhodne nie je vylúčený a medzi fanúšikmi by určite spôsobil veľký ošiaľ.

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/oktagonmma
Odporúčame