Legendy sú opäť v hre: Separ, Rytmus, Ego a Ektor. Jedna z TOP? (Reminder)

Prinášame vám ďalší diel obľúbenej rubriky Reminder, v ktorej sa venujeme trackom, čo spĺňajú minimálne jeden z dvoch atribútov. Buď ich už istým spôsobom poznačil zub času a je dôležité, aby sme si ich pripomenuli, nech sa na ne nezabudne, alebo sa im nedostalo v čase, keď boli aktuálne dostatočnej pozornosti, i keď si ju zaslúžili. Tento prípad je jednoznačný. Skladba V MOJOM SVETE z albumu Navždy sa dodnes teší veľkej obľube. Vyšla však už v roku 2013 a to je nejaký ten piatok. Poďme si ju pripomenúť.

Písal sa rok 2013 a tento track uzrel svetlo sveta. Vtedy možno ľudia ani netušili, že album Navždy od Kontrafaktu získa status najlepšieho rapového CD v histórii Českej republiky a Slovenska. Či to tak skutočne je, necháme samozrejme na vašom subjektívnom posúdení, ale ak náhodou nemáte tento album v živej pamäti, tak vám odporúčame, aby ste si ho vypočuli. Songy, ktoré sa v istom ohľade stali hymnami, legendárne beaty, riadky či spolupráce. Práve pri jednej ikonickej kooperácii sme sa pristavili aj v aktuálnom dieli rubriky Reminder. Asi už tušíte, že sa jedná o kombináciu, po ktorej by priaznivci rapu prahli aj po takmer desiatich rokoch, a teda v tomto kalendárnom roku.

V MOJOM SVETE. Skladba, kde sa stretávajú Ego, Rytmus, Separ a Ektor. Ako povedal Separ vo svojej slohe, legendy sú opäť v hre. Track, ktorý má všetko. Silné myšlienky, rôzny prejav, kvalitný rap a skvelú kombináciu rapperov. Celkovo, featov medzi Kontrafaktom a Separom nie je vôbec veľa, ale keď už nejaké sú, sú luxusné. Tak ako v tomto prípade. Skutočne, keby sme mali polemizovať nad tým, kto z dotyčnej štvorice dal lepšiu slohu, zrejme by sme tu boli veľmi dlho a ani potom by sme možno neprišli na správnu a férovú odpoveď. Všetci prispeli svojou troškou k tomu, že o V MOJOM SVETE sa hovorí prakticky stále.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo najdrahšie priniesol Rytmus do Second Marketu? (VIDEO)

Môžeme polemizovať o tom, že sa jedná o jeden z najlepších trackov československej rapovej histórie, ale nechceme túto skladbu až tak prechváliť. Faktom ale ostáva, že na video platforme YouTube si ju k dnešnému dňu vypočulo viac ako dvanásť miliónov ľudí, čo keď sa na to pozrieme z geografického hľadiska, je takmer populácia Česka a Slovenska dokopy. A to je štatistika, ktorá rozhodne niečo znamená. Ktovie, akým číslam by sa tento song tešil, keby vyšiel v rovnakej zostave a s podobne prepracovaným videoklipom aj v súčasnosti. Myslíme si však, že všetkým je jasné, že by nesmierne lákal.

Dočkáme sa ešte niekedy spolupráce KF so Separom a Ektorom? Respektíve ešte niekedy featu DMS s Kontrafaktom? Na to nám dá odpoveď až samotná budúcnosť, ale rozhodne by sme sa niečomu takému nebránili. A možno ani samotní interpreti, ktovie. K tejto skladbe sa možno vrátime aj v ďalšej z našej rubrík, pretože v texte sa objavuje skutočne množstvo skrytých významov.

Možno sa pristavíme pri jednom, nech vám dáme ochutnávku. Milujeme Real, ale neznášame kopačky. Real Madrid je futbalový klub, jeden z najslávnejších a najviac úspešných vôbec, pričom kopačky logicky súvisia s futbalom. Na druhej strane, kopačky, respektíve, dostať kopačky je fráza, ktorá sa používa vo význame, keď sa niekto s vami rozíde. A takto by sme mohli pokračovať ďalej.

Na záver ešte jedna zaujímavosť. Ego reflektuje na svoju slohu z V MOJOM SVETE aj na svojom sólovom albume Precedens, kde v tracku FLEXIM AKO GOTT prerapuje to, čo narapoval v tomto prípade. Možno sa pýtate, prečo by to robil? Dôvod je prostý, na Precedense totiž svoju slohu zo spomínaného songu narapuje po francúzsky. Prekvapuje vás to? Nemalo by, je to predsa Ego. The one and only.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vychádza kniha o českom rape: O čo sa jedná? (VIDEO)

Foto: Ego, profil na iG Ego + Rytmus, profil na IG Rytmus + Separ, profil na IG Separ

Odporúčame