Nevídaný úkaz z vesmíru: Čo videl tento astronaut, keď sa pozeral zhora na našu planétu?

Hoci tento úkaz môže naháňať hrôzu, má to rozumné vysvetlenie (Zdroj: Freepik/Artphoto_studio)

#Túžil si byť niekedy kozmonautom, a objavovať vesmír? Nepochybne, naša galaxia ukrýva kopec tajomna a zaujímavostí. Istý astronaut totiž z vesmíru spozoroval obrovskú lebku, ktorá na neho civela priamo zo zemegule! Išlo o nejakú hrozbu alebo nevysvetliteľné mystické znamenie?

Má tento úkaz vysvetlenie?

Ak predpokladáš, že ide o brloh nejakého super zloducha alebo bránu do mystickej podzemnej krajiny, sklameme ťa. Hoci tento úkaz môže naháňať hrôzu, má to rozumné vysvetlenie.

Aj napriek strašidelnosti, ktorá priam srší zo zízajúcej obludy, nejde o niečo, čoho by bolo potrebné sa obávať.

Bežné miesto na zemi

Astronaut vo výške 40 kilometrov nad povrchom Zeme uvidel obrovskú lebku, ktorá mu nahnala strach. V skutočnosti ale ide o geologickú formáciu v Afrike, ktorá pozostáva z dvoch sopečných kužeľov pripomínajúcich čierne oči strašidelnej lebky. To dáva veci úplne iný rozmer, však?

Oblasť má názov Trou au Natron a nachádza sa uprostred afrického Čadu v saharskej púšti. Táto 1000 metrov hlboká sopečná priehlbina sa rozprestiera na približne 6 až 8 kilometroch plochy. Dno jamy je pokryté látkou natron (čo je druh soli, ktorý pozostáva z uhličitanu sodného, hydrogenuhličitanu sodného, síranu sodného a chloridu sodného).

Pôsobí strašidelne, no nebezpečná nie je

Čierne jamy, ktoré sú v skutočnosti pieskovými vulkanickými kužeľmi, vypúšťajú energiu z vnútra Zeme. Ide o bežný proces, nie žiadne temné či mystické sily.

Ak ťa toto miesto zaujalo, a chcel by si ho navštíviť, nie je to také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Táto oblasť je veľmi vzdialená, takže by si potreboval obrovské šťastie, aby si ho našiel. Hoci to môže pôsobiť fascinujúco a lákavo, je veľmi málo pravdepodobné, že by si sa dostal až do svojho vysneného cieľa.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vieš si predstaviť, že by ťa vyučovala umelá inteligencia? V tejto škole je to realita!

Miesto zaujíma aj vedcov

Miesto nie je preskúmané nielen bežným človekom, ale ani vedcami. Hoci práve tí sa o oblasť vo veľkom zaujímajú. Vzhľadom na odľahlosť lokality či nepokoje v krajine, je táto oblasť bez nejakého historického pozadia – nikto nevie, kedy v skutočnosti mohla vzniknúť. Sopka je pravdepodobne nečinnou a vyhasnutou, a ani sa nevie, kedy naposledy vybuchla.

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame