Tomu sa povie láska k domácim miláčikom: Žena tvrdí, že je len raz za týždeň, aby ušetrila a nakŕmila svoje mačky

mačky jediace z misky

Titulka: Niektorí ľudia majú svojich domácich miláčikov tak radi, že kvôli ním obetujú takmer všetko (Zdroj: pxfuel)

#Svoje domáce zviera mnohí považujú za plnohodnotného člena rodiny. Niektorí dokonca tvrdia, že by boli schopní kvôli nim urobiť čokoľvek. Pokiaľ si kvôli nedostatku financií dokáže človek odoprieť isté veci len preto, aby sa jeho zviera malo dobre, môžeme asi skutočne hovoriť o láske. No predstav si, že by si počas celého týždňa jedol len raz, pričom za ušetrené peniaze by si nakúpil stravu pre svojich šesť mačiek. Nemožné? Nuž, istá Angličanka tvrdí, že presne takto žije. Informuje o tom portál LADbible.

Extrémna diéta

46-ročná Yasemn Kaptan tvrdí, že sa stravuje len jedenkrát za týždeň. Za našetrené peniaze nakúpi potravu pre svojich 6 mačiek. Ku tomuto, takmer až neuveriteľnému rozhodnutiu ju donútili stúpajúce náklady na život. Všetci máme radi svoje domáce zvieratá, no bol by si ochotný podstúpiť takýto radikálny krok len preto, aby tvoj miláčik nestrádal?

 Ženin extrémny životný štýl je podmienený, samozrejme, láskou ku mačkám, o ktoré sa starala už ako o mačiatka. Samotná Yasemn ale priznáva, že nevie, ako by si poradila so životom, nebyť šiestich štvornohých spoločníkov. Jej partner je na tom, podľa jej slov, podobne. Deficit príjmu potravy vyvažuje pravidelným pitím mätového čaju. Ten má zabrániť pociťovaniu hladu, ktorý musí byť v istých momentoch skutočne silný.

tanier a pohár vody
Yasemn zaháňa návaly hladu pravidelným pitím mätového čaju (Zdroj: commons.wikimedia/Dr Jean Fortunet)

Schudla viac ako tridsať kilogramov

Výsledok tejto diéty je aj fakt, že Kaptan schudla z 89 kilogramov na 57. Možno ťa zaujíma, aké jedlo si raz za týždeň dopraje. Zvyčajne ho tvorí BBQ farebná paprika, cibuľa a šalát. Rodina dostáva pravidelný finančný príspevok vzhľadom na to, že jej manžel trpí sklerózou multiplex.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Plemená mačiek, ktoré milujú spoločnosť: Niektoré sa od teba nepohnú ani na krok

„Peniaze z príspevku putujú na mačaciu podstielku, mačacie jedlo, granule a mlieko. Na to míňam všetky svoje peniaze,“ opísala svoju situáciu žena.

„Môj priateľ sa o mňa bojí, no ja som si už zvykla. Budem v poriadku, veci sa časom zlepšia.“

Žena si adoptovala mačiatka v dobe, kedy pracovala ako osobný nákupca. Vtedy si mohla v pohode dopriať si starostlivosť o seba, o svoje mačky a tiež aj o svoje účty. No všetko sa zhoršilo v momente, ako sa v roku 2022 dozvedela, že trpí osteoporózou. Svoje zamestnanie musela zanechať. Hoci sa ku tejto diagnóze postavila s odvahou, priznala, že trpí nedostatkom energie z extrémne malého množstva potravy, ktoré prijíma.

„Plačem každý druhý deň, snažím sa byť šťastná, no som na dne a unavená,“ povedala.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame