Ojedinelý úkaz na domácej hudobnej scéne: Lash & Grey ponúkajú výnimočný hudobný zážitok

Dvojica Lash & Grey patrí k ojedinelým úkazom na domácej scéne (Zdroj: Facebook/LASH & GREY)

# Sú mladí, talentovaní a úspešní. Dvojica Lash and Grey patrí posledné roky k najvýraznejším a najúspešnejším interpretom domácej scény. Ich tvorba prekračuje Slovensko míľovými krokmi, takže pokiaľ si o nich zatiaľ len počul (alebo ak si nebodaj o nich ešte nepočul vôbec) či čítal, rozhodne si vypočuj oba ich albumy. Stoja totiž za to.

📷Martin Tomečko

Posted by LASH & GREY on Saturday, May 29, 2021

Skúsenosti a pokora

Kristína a Jakub tvoria spoločne pod menom  Lash & Grey  niekoľko rokov, predtým však fungovali v rôznych  menej známych zoskupeniach. Vďaka rokom hrania, cvičenia a skladania je dnes ich hudba svojim vlastným žánrom pohybujúcim sa v jazzových, soulových a popových vodách. Ku tomu, aby všetky tieto žánre dokázali pretaviť do vlastných autorských piesní, im dopomohlo aj hudobné vzdelanie. Lash & Grey teda rozhodne nie sú punk, proti ktorému ale určite nič nemajú.

Na konte majú viacero ocenení a vystúpení na početných prestížnych podujatiach. Zatiaľ posledným úspechom dvojice je vystúpenie v slávnej newyorskej Carnegie Hall v rámci hudobnej udalosti Slovaks in Concert. Aj tento fakt je jasným dôkazom, že práve nemainstreamová scéna u nás ponúka toho oveľa viac, ako by si si možno mohol myslieť.

Posúvajú (vlastné) hranice a prejav

Oba albumy, ktoré Lash & Grey  doteraz nahrali, rozhodne stoja za počutie. Na debute Sleepin’ with the Lights On predviedli osobitý skladateľský talent a to, že s minimálnymi prostriedkami (napríklad spev doprevádzaný gitarou) sa dá veľmi často dosiahnuť maximálny zážitok. Dvojka Blossoms of Your World ponúkla prirodzený posun ku hudobne bohatšiemu výrazu. Album je pestrejší žánrovo aj nástrojovo. Typický skladateľský rukopis dvojice však určite rozoznáš.

Ostáva už len dodať, že Lash & Grey  by sa určite mali stať súčasťou tvojho playlistu. Majú štýl a dobre vyzerajú, môžeš sa ich piesňami pochváliť napríklad svojim trendovým kamošom. A keďže zároveň robia hudbu vskutku dospelácku, môžeš si niektorý z ich albumov pustiť napríklad večer s rodičmi. Alebo starými rodičmi.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Richard Autner je herec aj nadaný pesničkár: Jeho silné texty ťa donútia premýšľať

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame