Richard Autner je herec aj nadaný pesničkár: Jeho silné texty ťa donútia premýšľať

richard autner

Herec a pesničkár Richard Autner nie je na hudobnej scéne žiadnym nováčikom (Zdroj: Facebook/Richard Autner)

#Mladých nádejných pesničkárov je aj v našom malom Slovensku pomerne dosť. No len niektorí z nich ponúkajú poslucháčovi vyspelú vlastnú poetiku, suverénny prednes a prísľub do budúcnosti. Pokiaľ žiadneho takého nepoznáš, máme pre teba jedno meno. Nejde pritom o žiadneho nováčika. Richard Autner tvorí už nejaký ten čas a na konte má aj debutový album Odpovede.

Herec a zároveň pesničkár

Richard Autner je známy predovšetkým ako herec. Vidieť si ho mohol napríklad v seriáli Nemocnica a objavil sa aj v Slovanoch. Popritom sa však venuje aj hudbe. Prezentuje sa nielen ako spevák, ale aj ako skladateľ. Hudba je jeho spoločníčkou roky, na melodické nápady spočiatku prichádzal hlavne pri klavíri. Hoci prvý koncert s vlastnou kapelou odohral len minulý rok, na pódiu pôsobí sebaisto a skúsene.

Taká je aj jeho tvorba. Jeho piesne sú príjemné a komorné, no je možné, že pod kožu sa ti dostanú až po viacerých počutiach. Na internete možno narazíš aj na prirovnanie k legendárnemu Dežovi Ursínymu. Hoci toto prirovnanie treba brať trochu s rezervou, no Autnerov hlas miestami ten Ursínyho skutočne trochu pripomína.

Posted by Richard Autner on Monday, November 8, 2021

Vyzretá vlastná poetika

V piesňach z albumu Odpovede budeš počuť viaceré žánre, všetky však spája vlastná poetika a štýl.  V textoch zase objavíš napríklad zaujímavé lyrické motívy prírody či verše inšpirované životom. Hoci Autnerova tvorba zrejme nebude hudbou, ktorú si bežne púšťaš pri ceste zo školy, určite si nájdi čas, a započúvaj sa do piesní, v ktorých možno aj ty nájdeš (svoje) odpovede.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame