Lajoš Klein všetkých prekvapil: Existenčný zápas v UFC zobral týždeň pred jeho konaním!

Lajoš Klein

Lajoš Klein na boxerskom tréningu (Zdroj: Instagram/Lajoš Klein)

#Slovenský MMA bojovník Lajoš Klein, ktorý sa ako prvý rodák z našej krajiny dostal do UFC, nastúpi do svojho ďalšieho zápasu. Na jednom číslovanej akcii UFC 272, kde hlavným zápasom večera očakávaný súboj Covington vs. Masvidal, vyzve Američana Devonteho Smitha. Duel prebehne už o týždeň 5. marca a je pokojne možné, že po prípadnej prehre sa UFC s Kleinom rozlúči.

Na poslednú chvíľu

Lajoš Klein má teda pred sebou veľmi náročnú skúšku. Okrem nebezpečného súpera, ktorého zápas nikdy v kariére neskončil na body, ho čaká veľmi náročné zhadzovanie. Naposledy, keď rodák spod Tatier vzal zápas na poslednú chvíľu, skončilo to na váhe fiaskom a prevážením o necelé 2 kilogramy. Klein po expresne vyhratom zápase potvrdil, že bolo vedenie UFC vtedy naňho veľmi nahnevané.

Devonte Smith doposiaľ nastúpil do štrnástich MMA zápasov, z ktorých si odniesol bilanciu 11-3. Až na jednu submisiu, každý jeden zápas vyhral knokautom a momentálne má v UFC za sebou päť súbojov. V nich nadobudol skóre 3-2 a nikdy doposiaľ neprehral inak než knokautom. Pre Lajoša to teda znamená atraktívnu postojársku bitku, v ktorej slovenský bojovník môže naplno ukázať svoje kvality v boji na nohách.

Lajoš Klein v zápase o všetko

Rodák spod Tatier momentálne čelí veľmi náročnej situácii. V najlepšej svetovej organizácii má za sebou 3 zápasy, pričom okrem jeho víťazného debutu spojeného s nenavážením si pripísal dve porážky. Pri jeho poslednej sa dokonca nechal uškrtiť Američanom Landwehrom. Momentálne sa tak vezie na vlne 2 prehier v rade.

Ďalšia porážka by už pravdepodobne znamenala pre Lajoša koniec medzi elitou svetového MMA. Len minimum bojovníkov, ktorí zaznamenali 3 porážky v rade a pritom neboli v rebríčku v najlepšej pätnástke, sa dokázalo udržať v UFC. Verme, že Lajoš si s touto neľahkou úlohou poradí a na Slovensko sa vráti so životne dôležitým víťazstvom.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame