Dokázal to! Lajoš Klein je oficiálne prvým Slovákom v UFC, premiéra ho čaká o pár dní

Lajoš Klein je prvým Slovákom v UFC

Lajoš Klein je prvým Slovákom v UFC (Zdroj: Instagram.com/lajosko.klein)

#Historický moment slovenského MMA je práve tu. Našim prvým zástupcom v najprestížnejšej organizácii sveta sa stal Ľudovít „Lajoš“ Klein. Duel prebehne vo váhe do 66 kg na turnaji UFC 253, kde je hlavným ťahákom titulový súboj neporazených – Adesanya vs. Costa. Súperom bude nebezpečný Shane Young, ktorý má za sebou v UFC tri zápasy so skóre 2-1.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ľudovít Klein 🇸🇰 (@lajosko.klein),

Dočkali sme sa

Špekulácie o spojení Lajoša s UFC začali už v roku 2018. Skvelými výkonmi na domácej scéne v organizáciách Oktagon MMA a XFN si v UFC napokon vydobyl svoje miesto. Zápas však musel vziať na poslednú chvíľu, keďže Youngov pôvodný súper sa zranil.

Stať sa prvým Slovákom v UFC mohli v minulosti aj Attila Végh s Ivanom Buchingerom. Obaja bojovníci však uprednostnili iné organizácie, nakoľko im ponúkali lepšie finančné aj zápasové podmienky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pavol Neruda (@pavolneruda),

Kolízia s turnajom Oktagon 16

Domovský Spartakus Fight Gym čaká neľahká úloha. Na dátum 26. septembra je totiž naplánovaný aj turnaj Oktagon 16, na ktorom sa predstavia Karol Ryšavý a Branislav Zuzák.

Tréneri SFG na čele s Attilom Véghom sa budú musieť porozdeľovať a pripraviť posádky do Brna a Abu Dhabi. Pevne veríme, že to elitný slovenský gym zvládne a Lajoš si o týždeň v noci zo soboty na nedeľu odbije víťazný debut.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ľudovít Klein 🇸🇰 (@lajosko.klein),

Zdroj: Instagram.com/lajosko.klein, mmajunkie.com
Odporúčame