Bez najmenšej šance: Lajoš Klein vo svojom treťom zápase v UFC ťahal za kratší koniec

Lajoš Klein s vlajkou

Lajoš Klein (Zdroj: Instagram/spartakusfightgym)

#Prvý slovenský bojovník, ktorému sa kedy podarilo dostať do UFC, Lajoš Klein má za sebou tretie vystúpenie pod taktovkou najlepšej MMA organizácie sveta. V ňom nestačil na amerického súpera Nata Landwehra, ktorý prevzal obraty zápasu v 2. kole a rodáka spod Tatier ukončil v záverečnej päťminútovke na škrtenie. Slovenský borec má momentálne v UFC nepriaznivú bilanciu 1-2.

Gradácia výkonu Landwehra

Zápas začal Lajoš Klein klasicky veľmi dobre. Rýchlym pohybom rúk a ťažko čitateľným pohybom si vymeriaval vhodnú vzdialenosť na údery a v úvodnej polovici prvého kola bol určite lepším bojovníkom. Jediná svetlá chvíľa Landwehra prišla v záverečnej dvadsaťsekundovke, kde sa americký bojovník pustil do prestrelky a zopár údermi Slováka zasiahol.

Po vstupe do 2. kola to už bol ťah na jednu bránku. Na tú slovenskú. Landwehr si čoraz viacej začal veriť v postoji a perfektne mu vychádzal thajský klinč, z ktorého Lajošovi uštedril veľké množstvo nepríjemných kolien na hlavu. Posledná minúta druhého kola bola už len v preživšom móde a len potvrdila obrovskú dominanciu Američana v tomto kole.

S príchodom záverečného dejstva sa veľa vecí nezmenilo. Lajoš bol mierne otrasený zo salvy úderov z predchádzajúceho kola a po presnej kombinácii Landwehra sa Slovák rozhodol preniesť súboj na zem. To Kleinovi vôbec nevyšlo a Američan prešiel na škrtenie Anaconda Choke, ktorým rodáka z Nových Zámkov aj predčasne uškrtil.

Dve prehry v rade

Nad slovenským bojovníkom momentálne visí veľký otáznik. Ani jeden z jeho troch duelov v UFC sa nedá považovať za súboje, ktoré by mali presvedčiť Danu Whitea. So Shanom Youngom síce Lajoš predviedol krásny knokaut, no prevážením necelých 2 kilogramov si výrazne skomplikoval situáciu.

S Mikom Trizanom síce už žiadny trapas na váhe nedopustil, no vo veľmi tesnom súboji ťahal za kratší koniec povrazu a prehral na body u všetkých bodových rozhodcov. Po prehre s Natom Landwehrom upravil svoje skóre na 17-4 a vezie sa na negatívnej vlne 2 prehier v rade. Prípadná tretia porážka môže znamenať pre slovenského bojovníka koniec v UFC.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame