Kto je Ľudovít Klein? Prvý Slovák v UFC má v najlepšej organizácii sveta vysoké ambície

Kto je Ľudovít Klein?

Ľudovít Klein je prvým Slovákom v UFC (Zdroj: Instagram.com/lajosko_klein)

#Ľudovít Klein je prvým a momentálne jediným slovenským MMA bojovníkom, ktorý zápasí v UFC. 25-ročný reprezentant trnavského Spartakus Fight Gymu drží šnúru 8 víťazstiev v rade. Spomedzi všetkých jeho víťazstiev len jedno skončilo na bodové rozhodnutie a premožiteľa našiel len dvakrát. V septembri 2020 sa mu podarilo stať sa historicky prvým Slovákom v UFC. Toto je Ľudovít Klein!

Vizitka: 

Vlastným menom: Ľudovít Klein

Známy ako: Mr. Highlight

Dátum narodenia: 22. februára 1995

Prvý zápas: 20. decembra 2014 – výhra proti Martinovi Mihálikovi

Posledný zápas: 26. septembra 2020 – výhra proti Shaneovi Youngovi

Instagram: 68,7k followerov

2014 – 2016 začiatky v profi MMA

Do profesionálneho MMA Lajoš vbehol už ako pomerne skúsený amatér. Na menších slovenských galavečeroch doslova hviezdil a začal v pozitívnom slova zmysle vystrkovať rožky.

Jeho potenciál si všimol aj legenda a skvelý tréner Attila Végh, ktorý si ho na základe skvelých výkonov zobral k sebe do gymu. Na domácej scéne v menších slovenských organizáciách získal skóre 6-0 a Lajoš mal všetky predpoklady odísť do zahraničia.

2016 – 2017 výlet do sveta

Prvý zápas mimo Slovenska nedopadol podľa očakávaní. Veľmi kontroverzným ukončením rozhodcu Klein prehral proti outsiderovi z Ruska v organizácii ACB. Ďalšie 2 zápasy v ACB vyhral, pričom oba dokázal ukončiť v 2. kole. Na jeden zápas sa vrátil na Slovensko. V ňom odišiel ako víťaz.

Do britskej Cage Warriors prišiel opäť ako favorit, ale na veľmi kvalitného zemiara Aidena Leeho bol prikrátky. Ten ukončil Lajoša v prvom kole via submission a Klein sa rozhodol vrátiť domov na Slovensko.

2017 – 2020 návrat na domácu scénu

So skóre 9-2 Lajoš prestúpil do organizácie Oktagon MMA. V nej sa zaskvel 2 fantastickými výkonmi a víťazstvami pred limitom. V druhom zápase proti Matějovi Kuzníkovi dokonca nastúpil do hlavného zápasu celého turnaja Oktagon 5.

Následne si odskočil na 2 zápasy do konkurenčnej XFN. V oboch ťahal za dlhší koniec povrazu a pre problémy v organizácii sa rozhodol vrátiť späť do Oktagonu.

Na turnaji Oktagon 12 zdolal Brazílčana Limu, ktorý bol už jednou nohou v UFC, hneď v 1. kole a oba nasledujúce zápasy ukončil jeho milovaným head kickom. Prestup do UFC bol vtedy už len otázkou času a spôsobu.

2020 úspešný vstup do UFC

V strede septembra prišiel historický moment pre celé slovenské MMA. Lajoš Klein sa stal prvým Slovákom v UFC vďaka zraneniu súpera Shanea Younga, Natea Landwehra.

Short notice sa však na Lajošovi podpísal veľmi rýchlo. Za necelé 2 týždne musel zhodiť 13 kg, čo sa mu nepodarilo a na oficiálnom vážení mu ušla váha o 2 kilogramy. Vďaka tomu si Young odniesol 30 % z Kleinovej výplaty.

Lajošova váha však nemala až taký veľký vplyv na samotný zápas. Ten bol expresne ukončený fantastickou kombináciou, zavretou pravým zdvihákom. Lajoš zažil skvelú premiéru a jeho cieľ v UFC je jednoznačný – titul šampióna perovej váhy!

Zdroj: hashtag.sk, sherdog.com
Odporúčame