Dôkaz, že do UFC jednoznačne patrí: Lajoš Klein po skvelom výkone zdolal amerického bombardéra!

Lajoš Klein po víťazstve

Lajoš Klein oslavuje víťazstvo (Zdroj: Instagram/ufc)

#Prvý slovenský bojovník v prestížnej organizácii UFC Lajoš Klein si pripísal extrémne dôležité víťazstvo. Na turnaji UFC 272 zdolal Američana Devonteho Smitha na body a vyrovnal svoje skóre v tejto organizácii na 2-2. Tento súboj navyše vzal týždeň pred jeho konaním vo vyššej váhovej kategórii. Touto výhrou si s najväčšou pravdepodobnosťou zabezpečil ďalší kontrakt v najlepšej lige sveta.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @mmamemesskcz

Skvelý vstup, ťažký záver

Lajoš Klein vstúpil do zápasu výrazne aktívnejšie než jeho súper. Po celý čas sa snažil na svojho súpera vyvíjať tlak a neustálym pohybom rúk byť pre Smitha čo najmenej čitateľný. Tesne pred koncom prvej päťminútovky Klein dostal Smitha do veľkých problémov, no Američan sa zachránil v klinči.

V ňom prebiehalo takmer celé 2. kolo. Klein bol však po celý čas v dominantnejšej pozícii a Američana tlačil na pletivo. Úvodné dve kolá išli jasne na stranu Slováka, ktorý tento zápas mohol stratiť len prehrou pred limitom. Od tej nebolo ďaleko na konci 3. kola, v ktorom Lajoš začal čoraz viac inkasovať. Slovenský bojovník sa rozhodol prenášať súboj na zem a skrátením vzdialenosti eliminovať prípadný pokus o ukončenie.

To sa mu aj podarilo a zápas dospel k bodovým rozhodcom. Na počudovanie celej arény jeden bodový rozhodca videl vyhrať 2 kolá amerického bojovníka. Zvyšní dvaja to však videli jasne v prospech Slováka a rodák z Nových Zámkov vďaka tejto výhre na body prerušil sériu prehier, ktorú mu naposledy natiahol Nate Landwehr.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ľudovít Klein 🇸🇰 (@lajosko.klein)

Záchrana

Slovenský bojovník má momentálne v UFC za sebou 4 duely, v ktorých má momentálne polovičnú úspešnosť. Pred týmto súbojom visel nad hlbokou priepasťou, keďže v jeho prvom víťaznom vystúpení nesplnil váhový limit a ďalšie dva zápasy prehral.

Aj keď ešte nie je úplne isté, či sa Lajoš týmto víťazstvom zachránil v UFC, je to vysoko pravdepodobné. Vzhľadom na to, že zachránil zápas číslovanej akcii tým, že ho vzal týždeň dozadu na short notice vo vyššej váhovej kategórii, s ním organizácia mala podpísať ďalší kontrakt. Nám neostáva už nič iné, než v to dúfať a držať Lajošovi palce, aby takéto výkony predvádzal v každom jednom nasledujúcom zápase.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ľudovít Klein 🇸🇰 (@lajosko.klein)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame