Kto je Marek Rodák? Talentovaný Slovák v Premier League, ktorý si určite zaslúži tvoju pozornosť!

Marek Rodák

Marek Rodák má našliapnuté na sľubnú kariéru (Zdroj: Instagram/rody.1)

#Anglická Premier League je najlepšou futbalovou ligou na svete. Slovensko v nej momentálne reprezentujú dvaja hráči a obaja sú brankári. Jedným z nich je Marek Rodák. Gólman s obrovským potenciálom, ktorý si zaslúži dôveru. Väčšiu ako doteraz.

VIZITKA
Meno: Marek Rodák
Dátum narodenia: 13. december 1996  (Košice, Slovensko)
Charakteristika: slovenský futbalový brankár, reprezentant SR a gólman londýnskeho Fulhamu FC v anglickej Premier League

Nemal to vôbec ľahké

Slovenský brankár Marek Rodák má 26 rokov, dostáva sa do najlepšieho veku svojej kariéry a je hráčom londýnskeho Fulhamu v najlepšej futbalovej lige na svete v Premier League. Okrem neho v Anglicku pôsobí v tejto chvíli už iba jeden slovenský reprezentant, ďalší brankár, Martin Dúbravka, ktorý je súčasťou Newcastlu United. „Rody“, ako tohto rodáka z Košíc prezýva blízke okolie, to však na štadióne Craven Cottage nemá jednoduché.

Bol jednotkou a oporou Fulhamu pri dvoch postupoch z druhej ligy, ktorá v Británii nesie názov The Championship. Klubové vedenie ale pri návrate do Premier League vždy prinieslo posilu medzi tri žrde a Slovák sa stal dvojkou. Najprv to bol skúsený Francúz Areola, teraz je to Nemec Leno. Ak sa vám to zdá zo strany „Chalupárov“, ako sa tomuto londýnskemu klubu hovorí, nefér, nie ste ďaleko od pravdy.

Opustí Marek Fulham?

Rodák niekoľkokrát dokázal, že má všetky predpoklady na to, aby bol v náročnej súťaži, akou je Premier League. A to dokonca brankárom číslo jeden. Keď dostal šancu, nesklamal, práve naopak. Fulham patrí medzi ligový nadpriemer, má čoraz smelšie ambície a je na mieste sa domnievať, že by ich dosahoval aj s Marekom v bráne. Preto sa už niekoľkokrát v britskej či slovenskej tlači písalo o tom, že by Rodák mohol Fulham opustiť a odísť do klubu, kde by dostával príležitosť v ostrých zápasoch na pravidelnej báze.

Gólman čakajúci na veľkú príležitosť

Je to náročná situácia, pretože futbal je vo veľkej miere biznis a čím vyššia úroveň, tým vyššie tlaky – od vedenia, od sponzorov či od fanúšikov. Marek má platnú zmluvu s FFC do júna 2024. Stále je mladý, pričom vo všeobecnosti platí, že gólmani v každom odvetví dospievajú neskôr. Okrem toho, brankári to majú náročnejšie, pretože v danom okamihu môže byť v jednom tíme na ihrisku iba jeden z nich.

Marek Rodák dal o sebe v Anglicku vedieť niekoľkokrát, šéfovia tímov z prvej či druhej ligy vedia o jeho kvalitách. Ak bude pokračovať v nastolenom trende a pokornom prístupe k povinnostiam, výraznejšia príležitosť by na seba nemala nechať dlho čakať. A to neplatí iba o klubovej úrovni, ale aj o tej reprezentačnej. 

Sleduj náš TikTok

 
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame