Vieš, koľko ovocia a zeleniny by si mal zjesť za deň?

Kaufland za zdravú výživu

Kaufland za zdravú výživu (Zdroj: Kaufland)

#Podľa štatistík z roku 2021 na tom so zdravým stravovaním nie sme úplne najlepšie – takmer polovica dospelej populácie denne prijme menej ako jeden kus ovocia alebo zeleniny. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča konzumovať minimálne 400 g čerstvého ovocia a zeleniny za deň, ideálne v piatich menších dávkach. Ako si na tom ty?

V Poprade vymenil sladkosti za jablká

Naše zdravie je zo 40 % ovplyvňované stravou, načo by si nemal zabúdať pri pravidelných nákupoch potravín. Kaufland v roku 2022 svojim zákazníkom ponúkol viac ako 100 000 ton ovocia a zeleniny. Na dôležitosť zdravej výživy upozornil aj nedávnou špeciálnou akciou, kde hlavnú úlohu zohrali jablká a ktorá je súčasťou jeho komplexnej stratégie Kaufland za zdravú výživu.

V rámci nej sa reťazec snaží upriamiť pozornosť na aktuálny problém s nezdravým a nevyvážením stravovaním nielen u dospelých, ale aj detí. Aj z tohto dôvodu včera prekvapil popradských zákazníkov. Pri štyroch pokladniach predajní na Moyzesovej a ulici J. Wolkera demontoval regály so sladkosťami a žuvačkami aj stojany s cigaretami a nahradil ich slovenskými jablkami.

Jablkové prekvapenie
Jablkové prekvapenie (Zdroj: Kaufland)

„Prostredníctvom tejto aktivity chceme motivovať našich zákazníkov k pestrejšiemu a vyváženejšiemu stravovaniu. Aj preto sme im k nákupu v predajniach v Poprade darovali chutné slovenské jablko ako inšpiráciu na zlepšenie ich stravovacích návykov,“ hovorí Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Pokiaľ chceš mať istotu, že prijímaš dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny, dbaj na to, aby tvoj tanier okrem piatich dávok ovocia a zeleniny denne obsahoval čo najviac prirodzených potravín v podobe strukovín, orechov, kvalitných mliečnych výrobkov i mäsa. Pod jednou strechou ich vo vysokej kvalite za výhodnú cenu nájdeš v Kauflande.

 

Deti a zdravá výživa

Problémy s vyváženým jedálničkom sa však netýkajú iba dospelých. Aj preto Kaufland kladie veľký dôraz na vzdelávanie detí v oblasti zdravej výživy, aby lepšie rozumeli tomu, ako jedlo ovplyvňuje ich zdravie.

Prostredníctvom projektu Čerstvé hlavičky, ktorý prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, reťazec slovenským školákom a škôlkarom venoval počas štyroch rokov už viac ako 500 ton čerstvého ovocia a zeleniny, čo predstavuje 9 kíl na žiaka počas celého školského roka.

Ovocie a zelenina
Ovocie a zelenina v Kauflande (Zdroj: Kaufland)

Čerstvé hlavičky však nie sú iba o ovocí a zelenine – základné a materské školy, ktoré sú zapojené v projekte, získavajú aj pravidelné online newslettre, z ktorých sa vedia inšpirovať pri edukácii žiakov ohľadom vyváženého stravovania.

Školy tiež môžu súťažiť o vzdelávacie workshopy a webináre na témy zdravej výživy alebo porúch príjmu potravy v období dospievania, ktoré sú určené pre žiakov, ale aj ich rodičov a pedagógov. Vzdelávacie aktivity Kaufland realizuje spolu s dlhodobým partnerom, občianskym združením Skutočne zdravá škola.

Pre zdravie detí i dospelých je však okrem konzumácie pestrej stravy nesmierne dôležitý aj pravidelný pohyb. Preto Kaufland začal s budovaním K Parkov, kde sa mladí môžu stretávať a spoločne si zašportovať na čerstvom vzduchu.

Dostatok pohybu na čerstvom vzduchu spoločne s plnohodnotnou vyváženou stravou sú podľa odborníkov kľúčom k pevnému zdraviu. Pridáš sa aj ty?


Zdroj: PR článok
Odporúčame