Kto je Samuel Krištofič? Milovaný aj nenávidený Pirát, za ktorým stoja ľudia

Samuel Krištofič (Zdroj: OKTAGON MMA)

#Samuel Krištofič patrí medzi športovcov, ktorých buď máte alebo nemáte radi, ale málokomu z ľudí, ktorí sledujú zmiešané bojové umenia je Pirát z Bernolákova ľahostajný. Jeho zápasy vždy lákajú a vzbudzujú diskusie, pričom aj keď mu vždy ide o víťazstvá, je dôkazom toho, že v MMA biznise ide v neposlednom rade o to, aby bojovník zaujal. Jemu sa to opakovane darí. 

VIZITKA
Meno: Samuel „Pirát“ Krištofič
Dátum narodenia: 15. 8. 1989  (Bratislava, Slovensko)
Charakteristika: MMA bojovník, súčasť organizácie OKTAGON MMA, víťaz 2. OKTAGON Výzvy, bývalý šampión OKTAGON MMA do 84 kilogramov

Na svojich ľudí nedá dopustiť

Na Samuelovi je vidieť, že si užíva, čo robí, že je vďačný, že sa môže živiť športom, a že sa môže venovať svojej partnerke a malej dcérke. Aby sa dostal tam, kde je dnes, musel drieť a prekonať mnohých démonov minulosti. Nemal ľahké detstvo ani pubertu, ale nezlomilo ho to, dianie v minulosti ho zocelilo a určitým spôsobom vyformovalo v človeka, ktorým je dnes. Krištofič doposiaľ nastúpil na 21 profesionálnych zápasov v MMA. Podarilo sa mu vyhrať 16 duelov a prehral v piatich prípadoch, do čoho spadá aj jeho aktuálna porážka na body v rámci Oktagon Gamechanger s Francúzom Alexom Lohorém. Vzácnosťou je, že Pirát, aj keď už má 33 rokov, nikdy nebol v súboji ukončený pred limitom, čo je samo o sebe veľmi vzácne. 

Rodák z Bratislavy, ktorého domovom je Bernolákovo nedá na svoj úzky kruh ľudí dopustiť. Cení si tých, ktorých má pri sebe, cení si aj veľkú podporu fanúšikov, ktorí za ním stoja v dobrom aj v zlom. Faktom ostáva, že Pirát patrí medzi najpopulárnejších MMA fighterov v Českej republike a na Slovensku. Potvrdilo sa to aj po jeho porážke s Lohorém, pretože z vypadnutej osmičky z Oktagon Gamechanger mohli priaznivci vrátiť späť do hry dvoch bojovníkov ako lucky losers. Krištofič suverénnym spôsobom vyhral hlasovanie a ak sa niekto zo štvrťfinalistov zraní, dostane ďalšiu príležitosť zažiariť v európskej Lige majstrov MMA. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Maria Branyas Morero? Najstaršia žena na svete sa v marci dožíva 116 rokov, je aktívna na Twitteri a nezlomil ju ani covid

Muž, ktorý vie, ako robiť šou

Naznačili sme to už v úvode článku, Samuel Krištofič prehráva málokedy, ale aj keď už prehrá, vie urobiť šou. Či už pred zápasom, počas samotného merania síl, ale aj po ňom. Neberie si servítku pred ústa, je otvorený a úprimný, čo niekedy spôsobí, že povie aj niečo, čo možno v danom momente tak nemyslí. Práve otvorenosť je jeho veľkou devízou a táto črta sa nie tak úplne v biznisovom a športovom svete nosí. To, že je Samuel prirodzený mu možno narobilo v živote problémy, ale dozaista mu to pridalo na kredite aj medzi tými, ktorí ho sledujú len okrajovo. 

Pirát je aktívny aj na sociálnych sieťach, kde sa svojim fans často prihovára, má vlastný podcast, vyjadruje sa k turnajom MMA a aktuálnemu dianiu a rád poradí ľuďom aj so svojimi pohľadmi na výsledky športových zápasov. Pirát buduje nielen svoj športový odkaz, ale aj brand. Jeho príbeh je plný inšpirácie a toho, že sa nikdy netreba vzdávať. Dá sa očakávať, že keď jedného dňa skončí profesionálnu kariéru, jeho životná story bude námetom na knihu alebo pokojne aj dokument. Nie nadarmo sa hovorí, že ak inšpirujete čo i len jedného človeka, tak to, čo robíte má zmysel. 

Sleduj náš TikTok

 
Zdroj: hashtag.sk, OKTAGON MMA
Odporúčame