Kto je Zdeněk Polívka? Stúpajúca hviezda Oktagonu začína vystrkovať rožky v strednej váhe

Kto je Zdeněk Polívka?

Zdeněk Polívka v zápase s Robertom Bryczekom (Zdroj: Instagram/Zdeněk Polívka)

#Zdeněk Polívka je český MMA bojovník, ktorý v súčasnosti pôsobí v organizácii Oktagon MMA. Do nej prišiel cez projekt Oktagon Underground a v poslednom čase prešiel obrovským zlepšením. Jeho momentálna zápasová bilancia 7-4 síce nie je žiadny svetoborný úkaz, no jeho posledným skalpom je šampión poľskej organizácie FEN Robert Bryczek. Vďaka tejto výhre je momentálne medzi horúcimi kandidátmi na post vyzývateľa v strednej váhe Oktagonu. Toto je Zdeněk Polívka

Vizitka: 

Vlastným menom: Zdeněk Polívka
Známy ako: Game Over
Dátum narodenia: 2. apríla 1998
Prvý zápas: 3. júna 2016 – prehra proti Ondřejovi Raškovi
Posledný zápas: 6. novembra 2021 – výhra proti Robertovi Bryczekovi
Instagram: 4,1k followerov

 

2016 – 2019 nepripravený vstup medzi profesionálov

Tesne po dovŕšení dospelosti sa Zdeněk presunul medzi profesionálov. V tej dobe nebola amatérska scéna na takej vysokej úrovni a skóre bojovníkov sa nepovažovalo za také dôležité, ako je tomu dnes. Tínedžer Polívka svoje prvé obidva zápasy prehral.

V nasledujúcich štyroch súbojoch už síce odchádzal ako porazený len raz, no stále pre Polívku nebol tento štart profesionálnej MMA kariéry taký, aký si predstavoval. Po jeho súboji na galavečeri XFN, kde sme boli svedkami zápasu Piráta Krištofiča v lethwei, už prišla pandémia koronavírusu, ktorá zastavila všetky MMA akcie.

2020 – príchod do Oktagonu cez Underground

Keď prišila organizácia Oktagon MMA s projektom Underground, prihlásilo sa doň množstvo bojovníkov, ktorí boli domácemu publiku dovtedy neznámi. Jedným z nich bol aj Zdeněk Polívka, ktorého čakal v štvrťfinále favorizovaný Pavel Salčák. Tento súboj sa vyvíjal podľa predpokladov a v 1. kole Salčák poslal Polívku do počítania, po ktorom ale nastal totálny zvrat.

Zdeněk začal na svojho súpera enormne tlačiť a výborne mu sedeli dlhé pretiahnuté kombinácie. Na tie už Salčák nedokázal nájsť odpoveď a po sérii niekoľkých počítaní v 2. kole rozhodca zápas predčasne ukončil. Do českého semifinále s Matějom Peňázom nemohol nastúpiť pre zranenie, no s Undergroundom sa ešte nadobro nerozlúčil.

Na záverečnom turnaji čelil slovenskému thai boxerovi Danielovi Hromekovi, s ktorým po veľmi tesnom zápase išiel do extra kola, v ktorom ťahal za dlhší koniec. Polívka si tak jasne vypýtal miesto v Oktagone, ktoré podľa očakávaní aj dostal.

2020 – 2021 zápasová nádielka

Po prestupe do Oktagonu sa Zdeněk objavil až v 5 dueloch, čo je za posledný rok jedno z najväčších čísel v rámci bojovníkov domácej scény. Branislava Zuzáka vo veľmi nudnom zápase porazil tesne na body a po veľmi peknom výkone si poradil aj s Poliakom Filipom Tomczakom.

Následne ale prišla porážka s Alžírčanom Driaiom na turnaji Oktagon 25, čo pre českého bojovníka znamenalo vzdialenie sa titulovej šanci. Chuť si napravil v súboji s veteránom Ericom Spicelym, ktorého ukončil za necelých 90 sekúnd a Američan sa po tomto dueli rozhodol nadobro ukončiť kariéru.

V poslednom zápase s Robertom Bryczekom mu málokto veril. Polívka ale ukázal skvelý striking, proti ktorému sa Bryczekovi veľmi ťažko bojovalo. Úvodné dve kolá si uchmatol pre seba u všetkých bodových rozhodcov a zvíťazil na body. Touto výhrou si zabezpečil miesto jedného z možných kandidátov na ďalšieho vyzývateľa v strednej váhe.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame