VIDEO Prekvapivý koniec najtvrdšieho MMA zápasu desaťročia: V Bratislave zažili očakávaný duel bez rukavíc

Zdroj foto: Facebook.com/XFightNights/

#V sobotný večer v bratislavskej Eurovia Arene prebehol návrat značky XFN. Organizácia, ktorá sa mimo MMA diania preslávila pästným súbojom Rytmusa s Marpom, bola dlhšie vo finančných problémoch. Tie vyústili aj do zrušenia jedného z galavečerov v pražskej O2 Arene na jar 2019.

Túto sobotu bol pod značkou XFN hlavným bodom programu česko-slovenský súboj a to medzi Samuelom „Pirátom“ Krištofičom a Petrom „Lordom Voldemortom“ Karešom.

Duel strhával na seba pozornosť hlavne kvôli tomu, že sa bojovalo podľa pravidiel tvrdého barmského boxu – lethwei a teda bez rukavíc. Aj preto XFN promovalo večer ako najtvrdší zápas desaťrročia. Súperilo sa na 5 kôl po 3 minútach, no vzhľadom na tvrdosť sa očakával skorší koniec.

V zápase mal spočiatku navrch „kráľ Bratislavy“ Krištofič, kým sa mu Kareš, ktorý úspešne vzodoroval, nezačal v polovici zápasu vyrovnáť. Nakoniec tak došlo k prekvapivému vyústeniu, akým bolo ukončeniu zápasu po piatich kolách. A keďže v barmskom boxe sa neboduje – víťaz musí súpera knockoutovať – ruku nad hlavu zdvihli Krištofičovi aj Karešovi.

Remíza! Neskutečný výkon od obou borců! 👏🏻

Uverejnil používateľ XFN Sobota 14. decembra 2019

Odporúčame