Kto je Václav Mikulášek? Ako dieťa bol šikanovaný, teraz patrí k najlepším stredným váham Oktagonu

Václav Mikulášek pri svojom vyhlasovaní

Václav Mikulášek je jednou z najdiskutovanejších postáv domácej scény (Zdroj: Instagram.com/vasekmiku)

#Václav Mikulášek je momentálne jednou z najdiskutovanejších postáv domácej scény MMA. Veľkú zásluhu na tom určite nesie jeho konflikt s Karlosom Vémolom. Vašek však má za sebou veľmi pestrý život, v ktorom si musel veľa vecí vytrpieť. S otcom nemal najlepšie vzťahy a ako školák bol obeťou šikany. Zo všetkého sa dokázal pozviechať a dnes je pár zápasov od titulovej šanci v Oktagone. Toto je Václav Mikulášek!

Vizitka: 

Vlastným menom: Václav Mikulášek
Známy ako: Baba Jaga
Dátum narodenia: 13. apríla 1988
Prvý zápas: 26. apríla 2014 – prehra proti Vladimírovi Lendvayovi
Posledný zápas: 9. 4. 2022 – prehra proti Tomášovi Bolovi
Instagram: 33,6k followerov

Život pred MMA

Na základnej škole v českom Bohumíne si Václav zažil peklo. Pre jeho veľmi výrazné vystupovanie a nie úplne najlepšie fyzické proporcie bol ako dieťa často šikanovaný. Aj to bola pravdepodobne jednou z príčin, prečo sa Vašek dostal k bojovým športom.


Kto je Jiří Procházka? Český samuraj sa stal šampiónom japonského Rizinu a plánuje zisk titulu v UFC


Ako vyučený kuchár varil dlhé roky na výpravných lodiach. Počas tohto obdobia sa výborne naučil aj po anglicky a k vareniu ako takému má stále veľmi pozitívny vzťah.

Tápanie v menších organizáciách (2014 – 2018)

Prvý bojový šport, s ktorým Baba Jaga začínal, bol box. Z neho neskôr prešiel na zmiešané bojové umenia a táto zmena spočiatku nedopadala najlepšie. S výnimkou jednej diskvalifikácie, všetky svoje prehraté zápasy skončili via submission. Na konci roka 2018 mal Václav oficiálne skóre 5-5. Široká verejnosť o jeho športovej kariére príliš mnoho nevedela.

Prestup do Oktagonu (2019)

Život Mikuláška sa prestupom do najlepšej MMA organizácie na našej scéne kompletne zmenil. Prvým zápasom s Ondřejom Raškom na Oktagone 11 odštartoval svoje pôsobenie v Oktagone. Rašku uškrtil hneď v 1. kole a stal sa obľúbencom mnohých fanúšikov MMA v Čechách a na Slovensku.

Veľké očakávania vzbudzoval zápas proti Milanovi Ďatelinkovi na turnaji Oktagon 13 na pražskej Štvanici. Zápas bol však expresne ukončený po minúte Ďatelinkovým škrtením a Václav zaznamenal opäť ďalšiu prehru via submission.

Chuť si napravil na galavečeri Oktagon Prime 2, kde ukončil Branislava Zuzáka znovu v 1. kole. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov, Vašek ukázal skvelú pripravenosť proti takedownom.

Nenávisť s Karlosom Vémolom (2020)

Všetko začalo na tlačovej konferencii po turnaji Oktagon 13, kde sa Karlos po prvýkrát oprel do Mikuláška. Vašek to nenechal bez odozvy a odštartovala sa prestrelka na sociálnych sieťach medzi Vémolom a Mikuláškom.

Konflikt vyvrcholil ohlásením ich vzájomného zápasu na turnaji Oktagon 17 v pražskom O2 Universum. Situácia sa však pre koronavírus skomplikovala a zápas medzi oboma aktérmi napokon uvidíme 17. októbra v Brne.

2021 – 2022 Dve prehry v rade aj zranenia

Nielen prehry, ale aj zranenie kolena potrápilo známeho českého zápasníka. Kvôli tomu sa musel preložiť zápas s Tomášom Bolom takmer o rok. Ukázalo sa to však ako neopodstatnené, pretože Bolo dokázal Mikuláška v ringu ľahko premôcť, hoci malo ísť o najnenávistnejší zápas vtedajšieho večera.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: sherdog.com, youtube.com/oktagon mma
Odporúčame