Kto je Samuel Krištofič? MMA bojovník zvaný Pirát, ktorý dobojoval zápas aj so zlomenými rukami

Samuel Krištofič po zápase s Robom Pukačom

Samuel "Pirát" Krištofič (Zdroj: instagram.com/pirat_kristofic)

#Samuel „Pirát“ Krištofič patrí medzi najpopulárnejších zápasníkov v zmiešaných bojových umeniach MMA na Slovensku. Aj napriek ťažšiemu detstvu, ktoré opísal vo svojom poste na Instagrame, ho nezastavilo nič v tom, aby sa z neho stal úspešný bojovník.

Momentálne má počas svojej profesionálnej kariéry za sebou 16 zápasov, z ktorých si odniesol celkovo 12 výhier, 3 prehry a jednu remízu. Zoznám sa, Samuel Krištofič!

Vizitka: 

Vlastným menom: Samuel Krištofič
Známy ako: Pirát
Dátum narodenia: 15. augusta 1989
Miesto narodenia: Bernolákovo (Bratislava)
Prvý (profesionálny) zápas: 10. 7. 2015 – víťazstvo proti Eduardovi Jedinákovi
Posledný zápas: 26. 2. 2022 – prehra proti Patrikovi Kinclovi
Instagram: 88k followerov

Detstvo

2015 – začiatok profesionálnej kariéry

Samuel Krištofič vstúpil do sveta bojových umení thajským boxom, po ktorom sa však neskôr začal venovať zmiešaným bojovým umeniam.  Po začiatkoch v MMA si dal menšiu pauzu, a skúsil ešte box, no zistil, že MMA je naozaj to, čo ho napĺňa a čomu sa chce prevažne venovať.

V roku 2015 odštartoval svoju kariéru počas CFN – Champions Fight Night 1. Zápas proti Eduardovi Jedinákovi skončil výhrou už v prvom kole po necelých dvoch minútach.

Predtým, než sa objavil v Oktagone MMA – Oktagon 2, mal ešte 4 zápasy, ktoré začali tvoriť jeho výhernú šnúru. Počas tohto obdobia sa postavil Martinovi Kostolanskému, Martinovi Sudorovi, Tomášovi Vašíčekovi či Lászlovi Szögyényimu.

 

2017 – prvé zápasy v Oktagone

Práve v tomto roku sme mohli Krištofiča vidieť po prvýkrát v rámci Oktagonu MMA, konkrétne Oktagon 2. Jeho súperom bol Bohumil Lungrik a napínavý zápas trval tri kolá až do poslednej sekundy, kde o „Pirátovom“ víťazstve rozhodol rozhodca.

Neskôr sa v klietke postavil ešte proti Ondřejovi Raškovi počas semifinále Oktagon výzvy 2, a neskôr proti Radovanovi Úškrtovi v Oktagon výzve 4. Obidva zápasy boli ukončené tzv. arm triangle choke a Krištofič tieto zápasy opäť vyhral. 

 

2018 – víťazná šnúra prerušená

Po deviatich zápasoch a výhrach v roku 2018 prišla v „Pirátovej“ kariére prvá prehra. Išlo o zápas počas FNG – Fight Nights Global 84 a jeho súperom bol Nodar Kudukhashvili. Po troch kolách bol vyhlásený za víťaza Nodar.

Krištofič však svoju silu opäť ukázal v Oktagone 9, kde Ondřeja Raška porazil poriadnym KO už v prvom kole. Nebola to však jediná prehra v tomto roku. Tá ďalšia prišla ešte v zápase počas Oktagonu 9 a víťazom tohto večera bol Grzegorz Siwy. 

2019 – brutálny zápas v barmskom boxe

Krištofiča sme v roku 2019 mohli vidieť najmä počas Oktagonu MMA. Bol to pre neho celkom úspešný rok, kde prehral iba v Oktagone 11 proti Davidovi Kozmovi. V Oktagone 12 dostal Anderson de Queiroz Diniz KO od Krištofiča po takmer 30 sekundách, a v Oktagone 14: Bitva o Trůny, vyhral nad Róbertom Pukačom. 

Asi najzaujímavejší bol turnaj Double Red Fight Night, v ktorom sa v tzv. barmskom boxe, postavili proti sebe Peter „Voldemort“ Kareš a Samuel „Pirát“ Krištofič. Ide o veľmi brutálny druh bojového umenia, ktorý sa vyznačuje tým, že zápasníci proti sebe nastupujú bez rukavíc, namiesto ktorých majú päste omotané vlnenými bandážami. Čo sa týka pravidiel tak tie sú tiež veľmi odlišné od MMA či ostatných bojových umení.

Sú povolené napr. aj údery hlavou a neexistuje taktiež žiadny bodový systém. Pokiaľ chce zápasník vyhrať, musí súpera knockoutovať, alebo zraniť natoľko, že nebude schopný ďalej pokračovať. Pokiaľ sa však stane, že obaja zápasníci na konci zápasu stoja na nohách, zápas končí remízou. To bol aj prípad v zápase Krištofiča a Kareša. Samuel neskôr aj vo svojom Instagramovom poste vyhlásil, že v treťom kole si zlomil obe ruky, čo ho ale nezastavilo a pokračoval v zápase ďalej. 

2020 – 2022 Oktagon striedal s boxom

Počas dvoch rokov Pirát striedal zápasy v Oktagone so zápasmi v boxe. Jeho posledný zápas v rámci Oktagonu však prehral. Ak VšAK práve nezápasí, venuje sa rodine alebo cestuje. Založil aj vlastnú značku oblečenia s názvom Pirát Crew.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic)


Chceš byť nonstop v obraze?

Odporúčame