Kto je Sam Sulek? 22-ročný fitnes zázrak šokuje svojím jedálničkom

Sam Sulek

Sam sa vo svojom svalnatom tele cíti skvelo (Zdroj: Instagram/sam_sulek)

# V dnešnej dobe, keď stúpa záujem o zdravý životný štýl a cvičenie, vynárajú sa osobnosti, ktoré sa stávajú symbolom tejto kultúry. Jedným z najvýraznejších nováčikov je Sam Sulek. Má len 22 rokov a  ročný mladý chalan, ktorého by si si ľahko vedel pomýliť s výťazom majstra olympie.

VIZITKA
Meno: Samuel Bishop Sulek
Dátum a miesto narodenia: 7. februára 2002, Delaware, USA
Výška: 1,80 m
Váha: 108 kg
Charakteristika: video tvorca, fitnes influencer

Keď kariéru odštartuje zdvíhanie železa

Samuel Bishop Sulek, známy jednoducho ako Sam Sulek, sa narodil v Delaware v americkom štáte Ohio. Stal sa veľmi populárnym nahrávaním virálnych fitness videí na jeho instagramový účet. Iba v roku 2023 sa mu podarilo nazbierať viac ako 10 miliónov followerov naprieč rôznymi platformami.

Sulek začal svoju kariéru na sociálnych sieťach pred približne dvoma rokmi, niekedy začiatkom roka 2022. Spustil svoj účet na TikToku s cieľom zdieľať krátke videá z posilňovne a tým namotivovať ostatných, aby začali cvičiť. Aj keď na začiatku nevidel veľký záujem, jeho videá si postupne našli svojich fanúšikov.

Ochotný ukázať svoje slabiny

Jedným z faktorov, ktoré prispeli k jeho obrovskej popularite, je jeho schopnosť prezentovať zdravý životný štýl ako niečo prístupné a motivujúce. A to nielen pre nováčikov, ale aj pokročilých fitnesákov. Sam sa sústreďuje nielen na náročné tréningové režimy, ale aj na psychickú pohodu pri zdvíhaní ťažkých váh. Jeho príspevky na sociálnych sieťach, najmä na jeho Youtube kanál, sú plné inšpirácie, motivačných citátov a praktických tipov na dosiahnutie lepšej kondície.

Jedným z unikátnych prvkov, ktorý prispel k Sulekovej popularite, je autenticita. Jeho diváci ho vnímajú nielen ako fitness influencera, ale aj ako priateľa, ktorý je ochotný podeliť sa so svojimi skúsenosťami, odhaľovať svoje slabiny a ukazovať, že cesta k zdraviu nie je vždy hladká, ale stojí za to.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Sam Sulek (@sam_sulek)

 

Biznis v posilňovni

Sam Sulek si podľa FitnessWikiBio za rok našetril približne 420 000 dolárov, a to všetko prostredníctvom sponzorstiev a reklám na YouTube. S viac ako 10 miliónov sledovateľmi na všetkých sociálnych sieťach aktívne spolupracuje s rôznymi fitnes spoločnosťami. Práve nedávno podpísal dohodu, vďaka ktorej sa stal tvárou značky Hosstile. Tá sa špecializuje na doplnky a športové oblečenie.

Videá, ktoré sa týkajú fitnes rutiny, zverejňuje každý deň. Jeho kanál na YouTube podľa profilu na Socialblade v súčasnosti priemerne dosahuje 5 až 10 miliónov zobrazení mesačne. Tieto čísla sú mimoriadne impozantné, najmä keď vezmeme do úvahy, že jeho videá rozhodne nie sú krátke. Na základe týchto štatistík možno predpokladať, že si mesačne zarába približne 16 000 dolárov len prostredníctvom reklám.

Život mimo sociálnych sietí

Sam Sulek pôvodne súťažil v skokoch do vody. Tomuto športu sa venoval ešte predtým, ako prvýkrát vstúpil do posilňovne. S týmto športom začal už vo veku šiestich rokov a o dva roky neskôr sa pridal k tímu Stingrays, ktorý patril pod organizáciu Delaware Aquatics Racing Team.

Ako Sam rástol, začal sa zúčastňovať skokanských súťaží na školskej úrovni a dokonca reprezentoval svoju univerzitu na rôznych podujatiach. Neskoršie začal ako teenager pravidelne navštevovať posilňovňu spolu so svojimi kamarátmi zo školy.

Zvládanie oboch aktivít, teda skokov do vody a posilňovania, však bolo čoraz náročnejšie. Keď si vypracoval svalstvo, rozhodol sa opustiť skoky do vody. Najmä kvôli tomu, že plávanie sa stávalo s narastajúcou svalovou hmotou náročné..

Najkontroverznejší jedálniček

Sam získal veľkú pozornosť verejnosti aj kvôli svojmu kontroverznému jedálničku. Počas dňa skonzumuje približne 6 800 kalórií, čo je na jeho vek, výšku aj váhu veľmi veľa. Podľa výpočtu vzorca BMR (Basal Metabolic Rate) si vieš vypočítať, že Sam by mal prijať približne 4 000 kalórií denne.

Počas dňa má približne päť veľkých jedál, tie si strategicky rozdelil od rána do večera, aby maximalizoval efektivitu stravy. Ako prvé a druhé jedlo má plnú väčšiu misku cereálií s mliekom, čo potom zapije litrom čokoládového mlieka, dokopy to tvorí približne 3 000 kalórií.

Po takýchto ťažkých raňajkách chodí Sam do školy. Ak nemá vyučovanie, venuje sa rodine a strihaniu videí pre jeho Youtube kanál. Ako predtréningový chod si dáva preworkout s kreatínom a proteínom na zlepšenie výkonu v posilňovni. Hoci to nie je plnohodnotné jedlo, stále má solídnych 700 kalórií.

Po docvičení si Sam zvykne dávať veľký burger z Five Guys alebo bagetu zo Subway, čomu by sa mal každý kulturista vyhýbať. Takéto jedlo môže obsahovať pokojne až 1 800 kalórií.

Ako večeru a zároveň posledné jedlo si rovno predstav obrovský tanier, na ktorom je zvyčajne naložených šesť šišiek z Dunkin Donuts a k tomu pol litra mlieka. Takáto cukrová nálož sa dokáže bez problémov vyšplhať až na 1 500 kalórií.

Pár zaujímavostí o Samovi

  • Stále študuje na univerzite v Miami, odbor mechanické inžinierstvo.
  • Plánuje vstúpiť do sveta profesionálnej kulturistiky.
  • Má mladšieho brata Marka Suleka a staršiu sestru.
  • Uvádza, že vyznáva kresťanskú vieru.
  • Venuje sa takzvanej starej škole kulturistiky, ktorá zahŕňa cvičenie inšpirované najznámejším kulturistom Arnoldom Schwarzeneggerom.

Si fanúšikom Sama Suleka?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, fitnesswikibio.com, youtube.com
Odporúčame