Kto je Rihanna? Slávna speváčka vyhrala Miss, bola kadetkou a má aj vlastný sviatok!

Rihanna

Rihanna patrí k najúspešnejším ženám na svete (Zdroj: unsplash.com)

#Pre pár rokmi ľudia doslova šaleli z nádhernej a sexi divy menom Rihanna. Tá vydávala jeden úspešný singel za druhým a nielen vďaka jej talentu, ale i kráse, napredovala vo svojej kariére priam rapídnym tempom. Čo všetko ale vieme o Rihanne?

Vizitka:

Celé meno: Robyn Rihanna Fenty
Prezývka: Rihanna
Známa vďaka: hudba, móda
Aktívna: 2003 – súčasnosť
Vek: 32
Výška: 173 centimetrov
Instagram: 87,6 milióna followerov

Úspešná takmer od začiatku

So spevom začala ako 7-ročná. Prvýkrát si profesionálne s hudbou potykala v roku 2003, kedy nahrala demonahrávky pod vedením hudobného producenta Evana Rogersa. Ako sa k nemu dostala? Celkom nečakane.

Tento hudobný producent trávil na Barbadose dovolenku a vtedajší Rihannin frajer ich zoznámil. Tomu sa povieš šťastie, že? Hovorí sa ale aj o tom, že sa prvýkrát stretli v New Yorku, kedy Rihanna účinkovala v dievčenskej skupine.


Aj celebrity sú len ľudia: Toto sú zlozvyky (nielen) Hollywoodskych hviezd, z niektorých ti príde celkom nevoľno


Úspech sa však dostavil až po tom, čo si ju všimol Jay-Z. Nebolo to len tak. Usporadúval sa hip-hopový konkurz, ktorým Rihanna jednoznačne prešla. Nasledovali prvé albumy Music of the Sun (2005) či A Girl like Me (2006). Vďaka nim sa dostala do TOP 10 amerického rebríčku Billboard 200 a ľudia si ju začali viac všímať.

Celosvetový úspech však prišiel až o rok na to, kedy priniesla singel Umbrella. Aj keď má na konte množstvo hitov, Umbrella zrejme už navždy zostane jej najikonickejšou piesňou. Úspechy sa v ďalších rokoch priam sypali. Jej hudobnú kariéru pozná ale zrejme každý. Čo zaujímavosti o nej?

Barbados ju miluje

Rihanna je bezpochyby najúspešnejšou rodáčkou z Barbadosu. Nečudo, že ešte v roku 2007 sa stala oficiálnou tvárou pre turizmus na Barbadose. Dokonca existuje aj sviatok s názvom Rihanna Day. Ľudia ho oslavujú v deň, kedy sa speváčka narodila.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa badgalriri (@badgalriri),

Rituál pred koncertom

Každý slávny spevák má nejaký rituál pred koncertom. U Rihanny to je komunikácia s učiteľom spevu prostredníctvom Skype, jedenie cukríkov, drink (údajne miluje vodku) a hlavne to, že počas vystúpenia predskokana si dá na seba veľkú mikinu, okuliare a takto sa zamaskuje.

Vďaka tomu sa môže bezproblémovo zamiešať medzi dav jej fanúšikov a užíva si atmosféru. Možno teda stála aj vedľa teba. V roku 2007 sa totiž objavila v Bratislave a predskokanku jej robila Zdenka Predná. Keď už sme pri tých koncertoch, hovorí sa, že britským fanúšikom zakázala chodiť na koncerty s dáždnikom.

Vyhrala súťaž krásy

O jej kráse nemôže byť pochýb. Stala sa už tvárou mnohých značiek, bola na obálkach najznámejších časopisov a dokonca vyhrala aj súťaž krásy. V jednom z rozhovorov Rihanna povedala, že vždy takýmito súťažami opovrhovala.

Na prihlásenie do súťaže ju vyburcovali kamaráti, ktorý si mysleli, že je na to príliš mäkká. Chcela im dokázať opak. Víťazstvo jej možno priniesla aj voľná disciplína, kde sa predstavila s piesňou Hero od Mariah Carey. Aha, ako vtedy vyzerala 16-ročná Riri!

Tvrdá disciplína a práca nadovšetko

Ľudia si dávajú poisťovať všeličo. Napríklad, Rihanna si ešte v roku 2007 dala poistiť svoje nohy na jeden milión dolárov. Jej skvelou kamarátkou bola Katy Perry, ktorá ju požiadala, aby jej išla za svedka. Rihanna to odmietla a uprednostnila pracovné povinnosti.


Rihanna sa vážne presťahovala do tohto mesta? Ľudia neveria vlastným očiam


Možno za jej prístup k práci môže i to, že bola vo vojenskom programe. Jej seržantkou bola vtedy Shontelle, slávna speváčka, ktorá jej ukázala, ako spojiť tieto dva svety.

Guinessová kniha rekordov

Drina sa ale vyplatila. Veď vďaka nej je Rihanna zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Ako jedinej speváčke jej totiž podarilo neuveriteľných 5 rokov po sebe udržať sa v britských hitparádach na prvých miestach. Vďačí za to rozhodne aj spevákovi menom Ne-Yo, ktorý ju ako prvý naučil správne dýchať pri spievaní.

Mimochodom, vedel si, že jej singel Shut Up and Drive sa natáčal v Prahe? Túto lokalitu si vybrala aj pri natáčaní klipu k songu Don´t Stop the Music. Natáčalo sa v klube Radost FX a už na začiatku videa môžeš vidieť pražskú električku.

Škandál v podnikaní

Rihanna si dobre uvedomuje, že čoho sa chytí, to premení na biznis. Preto prišla aj s vlastnou radou kozmetiky a spodnej bielizne Savage X Fenty. Práve tu sa ale vyskytol škandál. Údajne sa obohacovala na skrytých poplatkoch. Zákazníci, ktorý nakúpili cez internet sa automaticky zaradili medzi VIP členov. Za toto členstvo sa im ale účtovalo až 49,95 dolárov mesačne. Prekvapilo ťa niečo o tejto exotickej speváčke? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa badgalriri (@badgalriri),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa badgalriri (@badgalriri),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa badgalriri (@badgalriri),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa badgalriri (@badgalriri),

Zdroj: Hashtag.sk, youtube.com/storio, tvnoviny.sk, zivotopis.osobnosti.cz,
Odporúčame