Kto je PPPíter? Začínal ako legendárny Dano Drevo, dnes je z neho známy cestovateľ a autor knihy

PPPíter (foto: Facebook/PPPeter)

#Vyrastal v Bratislave, no presťahoval sa do Brna, kde vyštudoval ekonómiu na Masarykovej univerzite.  V roku 2017 získal prvé miesto v kategórii Videoblog, v súťaži Bloger roka. Jeho vzormi sú francúzski youtuberi Cyprien a Norman, a slávny americký vloger Casey Neistat. Reč je o vášnivom cestovateľovi a youtuberovi Petrovi Popluhárovi, známom skôr pod pseudonymom PPPíter.

Vizitka:

vlastným menom: Peter Popluhár
známy ako: PPPeter, PPPíter, Dano Drevo
dátum narodenia: 16.6.1993
mesto: vyrastal v Bratislave, žije v Prahe
charakteristika: natáča skeče po anglicky na svoj youtube kanál,
pre RTVS natočil dokumentárny seriál o jeho cestách v Afrike,
napísal dve knihy, vystúpil na Kilimandžáro za 24 hodín
prvé video: Dano Drevo a Tajomná komnata part 1
najobľúbenejšie video: OFFERING 1000€ FOR SEX / 30 000KČ ZA SEX (Social Experiment)
YouTube: 229k  followerov
 Instagram: 177k followerov

2007: Dano Drevo alias slovenský Harry Potter

Peťova sľubná kariéra youtubera sa začala črtať už v roku 2007, kedy spolu s dvoma kamošmi vytvorili fenomén slovenského Harryho Pottera pod názvom Dano Drevo. Začínali s dabingom prvých štyroch minút z Tajomnej komnaty a ukončili to celovečerným filmom s názvom Dano Drevo a turnaj Mekyho Žbirku. Nadávky použité vo videách však museli do mikrofónu šepkať, nakoľko všetko sa nahrávalo u Peťa doma a jeho mama bola zvyčajne na blízku.

2013: Shy Chickens a prvé skeče

Po vydarenom Danovi Drevovi si spolu s bývalými spolužiakmi zo strednej, Jankou a Ľudom, založili kanál Shy Chickens. Úspech im priniesla medzera na trhu – točenie prankov a skrytej kamery. Žiaľ pre nedostatok voľného času a dlhodobé odcestovanie či už jedného, alebo druhého, sa chalani rozhodli vydať sa každý vlastnou cestou.

2015: Cestopisný PeterLife

Peťo už od detstva túžil cestovať a spoznávať rôzne kúty sveta, ktoré nie sú až tak prebádané a ľuďom známe. To ho viedlo k založeniu ďalšieho youtube kanála PeterLife v roku 2015, teda ešte počas pôsobenia v Shy Chickens. Pridával naň vlogy zo svojich dobrodružných ciest po celom svete. Okrem nádhernej prírody a nahliadnutia do tajov života v iných krajinách, si môžete v nich vychutnať aj Peťove trefné hlášky.

2015: PPPeter a PPPíter

Po mnohých projektoch sa Peter rozhodol založiť si svoj vlastný kanál pod názvom PPPeter, na ktorý točil videá výhradne v angličtine parodujúce každodenné životné situácie.

Petrovým tajným snom bolo získať si zahraničné publikum, no YouTube tlačil jeho videá z veľkej časti iba československej komunite. Kvôli tomu kanál PPPeter zablokoval pre Slovákov a Čechov a vytvoril ďalší pod názvom PPPíter, na ktorom sú všetky jeho doterajšie videá obohatené o slovenské titulky.

2018: Prvá kniha

Okrem úspešného YouTube kanálu mu na konte pribudla kniha Kde všade som (ne)zomrel, plná autobiografických tragikomických poviedok o tom, aké je ťažké cestovanie pre večného smoliara. Prvý impulz, pre napísanie knihy, prišiel v momente, keď upadal do bezvedomia v Buenos Aires.

2018: Cestopis v televízii

Kniha však nebola jediným Peťovým úspechom. Okrem nej mu radosť robil aj cestopisný dokument PPPíter v Afrike, ktorý tento rok odvysielala RTVS. V ňom Peter previedol divákov menej známymi destináciami v Afrike.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PPPeter (@patopopular),

2019: Najhoršie hodnotené miesta

Minulý rok sa venoval hlavne točeniu novej sérii videí. Navštevoval v nich rôzne najhoršie hodnotené miesta na Slovensku a v Česku. Vychutnal si obed v najhoršie hodnotenej reštaurácii, prežil noc v hoteli, kde o klimatizácii asi ešte nepočuli a vypil pivo v najhoršom českom bare.

2020: Pauza od videí a písanie novej knihy

Začiatkom roka 2020 nás PPPíter všetkých poriadne prekvapil. Dáva si pauzu. Takýto je popis k jeho videu z januára. Aj, keď vydal zopár videí, venuje sa predovšetkým písaniu svojej novej knihy. Kedy si ju budeme môcť kúpiť a prečítať? To zatiaľ nie je známe, ale zaručene to bude opäť poriadna pecka!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PPPeter (@patopopular),

2021: Výstup na Kilimandžáro za 24 hodín

Okrem pridávania všetkým dobre známej Worst Reviewed show sa PPPíter so svojimi kamošmi rozhodol vykonať poriadny husársky kúsok – vystúpiť na Kilimandžáro v rekordnom čase. Na to však musel navštíviť „ľadového muža“ Wima Hofa, ktorý mu poskytol cenné rady v tejto oblasti. Samotný Wim Hof zdolal takto Kilimandžáro za 28 hodín, PPPítrovi s jeho partiou sa to podarilo za necelých 25 hodín. Celý výstup si vyžadoval mesiace dychových cvičení, náročných túr a zlepšovania fyzickej kondície. Chalani si miestami mysleli, že zomrú od únavy a nedostatku kyslíka, ale našťastie to zvládli a mohli si tak na konto pripísať ďalší neuveriteľný zážitok.

2021: Ako PPPíter (ne)prežil svoju mladosť

Milovníkom PPPítrovej tvorby v písanej podobe pribudla do zbierky jeho ďalšia kniha s názvom Ako (ne)prežiť mladosť, ktorá sa zameriava najmä na jeho školské a univerzitné časy. Slovenský youtuber vďaka komickým a občas aj tragickým príhodám vo forme poviedok približuje, aký bol jeho život pred pár rokmi, keď ešte aktívne necestoval, ale trávil čas v školských laviciach. Kniha je písaná jeho typickým humorom a ako vždy okorenená významnou dávkou nekorektnosti. U čitateľov však táto kniha vyvolala zmiešané pocity – iní ju zbožňujú, ďalší ju zas nemohli dočítať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PPPeter (@patopopular)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame