Kto je Nina Skalíková? Nádherná a talentovaná fotografka, ktorá spoznáva exotické kúty celkom sama

Nina Skalíková

Kto je Nina Skalíková? (Foto: instagram.com/ninaskalikova)

#Meno Nina Skalíková sa viacerým z nás spája najmä s kvalitnými a nápaditými fotografiami, ktorých je sympatická brunetka z mesta Modra autorkou. Ninina práca zahŕňa však oveľa viac ako len cvakanie fotoaparátu. Je to jej životná vášeň, na ktorej si postavila meno a svoju osobitú značku. Okrem fotografovania miluje slovenskú tradičnú kuchyňu, spontánne cestovanie osamote a zbieranie zážitkov, ktoré ju na jej životnej ceste duchovne obohacujú.

Vizitka:

Meno: Nina Skalíková
Miesto: pôvodom z mesta Modra
Charakteristika: fotografka, influencerka, cestovateľka
Instagram: 56k followers


10 otázok pre Ninu Skalíkovú: Vážim si samú seba, ale v Kambodži som spala aj v chatrči plnej plazov a hmyzu


Začalo sa to počítačovou hrou

Nina mala záujem o fotografovanie už od detstva. Paradoxne ju k foteniu priviedla hra The Sims, v ktorej postavičkám vytvárala vlastné módne editoriály. Tie potom upravovala vo Photoshope a zverejňovala na svojom blogu. Zaujalo ju to natoľko, až sa dostala k fotografovaniu.

Asi ako každý fotograf, Ninka začala experimentovať hlavne na sebe, a keď nabrala dostatok skúseností, začala fotiť aj iných ľudí. Špecializovala sa spočiatku najmä na fashion fotografie a portréty, no jej portfólio je dnes oveľa širšie. Na Nininom profile možno nájsť nielen fotky celebrít, ale aj obyčajných ľudí, prírody či architektúry, ktoré fotí najmä počas svojich ciest.

Bežní ľudia a slávne osobnosti

Po rokoch sa jej rozrástlo nielen spomínané foto portfólio, ale aj fanúšikovská základňa. V súčasnosti má na Instagrame viac ako 55 tisíc followerov. Vrcholom jej práce bolo fotiť slovenské missky, no pred jej objektívom sa mihli už dobre známe mená, napríklad jej dlhoročná kamarátka Jana Hrmová.

Odfotila však aj speváčky ako Mária Čírová, Celeste Buckingham, Twiinsky, Ronie či youtuberka LucyPug a veľa iných známych influenceriek či fashion blogeriek. Fotila napríklad aj známych rapperov, ako sú Ego alebo Gabryell zo zoskupenia Nerieš.

Vrchol kariéry

Šikovná fotografka zo všetkého najviac zbožňuje cestovanie a dobrodružstvá. Zlom v jej kariére nastal, keď odišla na nejaký čas do Indie, kde si uvedomila, že miluje spoznávať nové kultúry a život iných ľudí, a preto svoju prácu nasmerovala viac na fotenie v tomto štýle. Založila si ďalší instagramový účet, kde občas pridá zopár fotiek zo svojich ciest.

Nina je naozaj odvážne žieňa. Každý rok sama navštívi niektorý z exotických kútov sveta, ktoré sa snaží spoznať hlbšie a okrem nádherných fotiek si z ciest prináša aj nové zážitky a poznatky ktoré ju, ako sama tvrdí, vždy naučia vážiť si život a bežné, každodenné maličkosti o čosi viac.

Jej cesty ju nepochybne veľa naučili nielen o sebaláske, duchovnom živote či iných kultúrach a ľuďoch žijúcich tisícky kilometrov od nás. Na potulkách svetom sa venovala aj dobrovoľníctvu. A to napríklad v Kambodži, kde pomáhala čistiť pláže a maľovať bungalovy pre miestnych Khmérov. K dobrovoľníckej práci by sa ešte rada do budúcna vrátila. Okrem Kambodže zavítala aj do Indie, Vietnamu, Thajska, Srí Lanky, Rumunska či iných „bežnejších“ európskych krajín.

Dokumentuje život v Južnej Amerike

Najnovšie zakotvila v Mexiku, odkiaľ fanúšikov informuje o jej ďalších strastiplných zážitkoch. Nina jednoducho miluje cestovať a navštevovať nespoznané časti krajín. Aj to svedčí o tom, že je predovšetkým fotografka, hoci má bohaté skúsenosti aj s influencerstvom. V Mexiku toho skromná kráska z Modry počas pár týždňov zažila naozaj veľa.

O smelej brunetke je známe, že si nepotrpí na prílišnom luxuse, a tak často prespáva v hosteloch či ubytovniach, z ktorých má veľa úsmevných zážitkov. Ak ju nestrašia pavúky či iné exotické živočíchy, má buď „zaujímavých“ spolubývajúcich, zasekne sa niekoľko hodín v autobusovej zápche alebo si bookne hotel niekde uprostred slumu či vo štvrtiach, kde to nie je až také bezpečné.

Naposledy si Mexiku nič netušiac objednala omylom escort hotel, kde sa dokonca vo veľkom natáčajú filmy pre dospelých. Nina všetko humorne zdokumentovala v storkách na jej instagramovom profile a z pochybného hotela ušla ihneď, ako to bolo možné.

Mexiko jej učarovalo

Mexiko je podľa nej nádherná krajina s milými ľuďmi, bohatou kultúrou a históriou, no najmä tradíciami, pamiatkami a rušným životom plným hudby, ktorý možno vídať na každej ulici. Okrem nových zážitkov jej dalo priestor lepšie spoznať miestnych či zlepšiť sa v jazyku. Jediným mínusom je však pre ňu to, že sa miestni neradi fotia.

Aj preto tam nazbierala menej portrétov či fotiek bežných ľudí, než pôvodne plánovala. Ani to jej neubralo na nadšení či uchvátení z temperamentnej a rušnej krajiny. Pred pár týždňami sa Nina vrátila z Mexika domov na Slovensko, no ľudí aj napriek tomu neprestala zásobovať nádhernými fotografiami a príhodami z ciest po tejto exotickej krajine.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame