10 otázok pre Ninu Skalíkovú: Vážim si samú seba, ale v Kambodži som spala aj v chatrči plnej plazov a hmyzu

Nina Skalíková

Nina Skalíková je uznávanou umelkyňou (Zdroj: Instagram/ninaskalikova)

#Fotografku a influencerku Ninu Skalíkovú poznáme ako odvážnu a talentovanú mladú ženu. Precestovala svet a z jej záberov máme všetci pocit, akoby sme boli všade spolu s ňou. Aká bola jej cesta za slávou a čo bolo pre ňu v živote najväčšou výzvou?

Aká bola tvoja cesta za slávou? Bol to odmalička tvoj sen, alebo ti to jednoducho prišlo do života?

Odmalička som chcela byť úspešná v niečom, čo ma bude baviť, a známa tým, že som v tom dobrá.

Čo bolo pre teba v živote najväčšou výzvou? Čo ťa na práci influencerky najviac baví?

Najväčšou výzvou bolo pre mňa asi dobrovoľníctvo v Kambodži, kam som sa vydala na vlastnú päsť a musela som spať v pre mňa veľmi nekomfortnom ubytovaní – polorozpadnutej chatrči plnej plazov a hmyzu. Ale pomerne rýchlo som sa dokázala vzchopiť.

Na práci influencera ma najviac bavia tie možnosti a príležitosti, ktoré sa mi vďaka tomu dostávajú do života. Napríklad týždenný pobyt v Rakúsku s Milanom Bez Mapy, plný rôznych výziev a súťaží, kedy sme súperili proti tímom z iných krajín. Síce sme sa za celý čas ani na minútu nezastavili a neoddýchli si, ale získali sme nezabudnuteľné zážitky na celý život.

Na ktorú vec v pracovnej sfére si najviac hrdá? Je niečo v minulosti, čo by si zmenila?

Na to, že som si vždy vážila samú seba viac ako peniaze. A rada by som bola trochu menej emocionálna v pracovnej oblasti, dlhodobo na tejto zmene pracujem.

Čo si musela urobiť, aby si ťa ľudia všímali dlhodobo a udržala si ich priazeň? Je to náročné?

Občas je to náročné. Sociálne siete mi dávajú slobodu a zároveň mi ju berú. Pokiaľ človek nie je aktívny, časom sa na neho zabudne. Tým nemyslím len prácu influencera, ktorú ani neberiem ako moju hlavnú, ale najmä ako prácu fotografky,

Môže sa stať influencerom ktokoľvek? Čo by si odporučila našim čitateľom, ktorí by chceli túto cestu skúsiť?

Aj áno aj nie. Každý má možnosť zaujať istú skupinu ľudí, no nie každý to dokáže dosiahnuť. Neviem, čo by som poradila čitateľom. Ja som nezačínala pre to, aby som sa stala nejakým influencerom. Fotila som, niektorým ľuďom sa to páčilo, potom viacerým, a tak to šlo postupne. Vždy som bola sama sebou, venovala sa tomu, čo ma aktuálne napĺňalo šťastím a zdieľala to s ľuďmi.

Myslíš, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí?

To vôbec neviem posúdiť, veľmi sa o toto nezaujímam.

Ktorá sociálna sieť je podľa teba najviac dominantná?

Podľa mňa aktuálne stále Instagram, ale je dosť možné, že čoskoro to bude TikTok.

Ako vyzerá bežný pracovný deň influencera? Vyžaduje si príprava spolupráce veľa času? Ako to približne vyzerá „v zákulisí“?

Neviem, ako to majú influenceri, ako som spomenula, ja som v prvom rade fotografka, čiže cez deň sa venujem foteniam, stretnutiam a upravovaniu fotiek. Pokiaľ mám nejakú spoluprácu, tak áno, príprava vie zabrať veľa času, pretože si dávam záležať na tom, aby bol výstup kvalitný a prezentoval ma v dobrom svetle ako fotografku.

Na internete vedia byť ľudia poriadne krutí. Stretla si sa niekedy s priamymi urážkami a kritikou? Ak áno, ako to vnímaš?

Verejne vystupujem na sociálnych sieťach od 16-tich rokov, tak som sa s tým naučila žiť. Ale ako dospievam ja, tak dospievajú ľudia, ktorí ma sledujú, a nepríjemných vecí je stále menej. Momentálne je to veľmi raritné. Ale v tej puberte som to znášala ťažko.

Vtedy boli hlavne sociálne siete nové úplne pre všetkých a šikana na internete sa veľmi neriešila. Musela som sa s tým naučiť žiť. A to sa mi asi podarilo, keď ma pod bulvárnym článkom niektorí ľudia nazvali tučnou, iní zas vychrtlou. Vtedy som pochopila, že takéto komentáre vôbec nie sú môj problém.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Rada by si pokračovala v doterajšej ceste, alebo chceš preskúmať aj niečo nové?

Nerada sa držím konkrétnych plánov, preto žijem tak, a robím to, čo cítim, že v danej chvíli potrebujem.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame