Kto je Natalia Oreiro? Kráľovná telenoviel je späť na obrazovkách, stojí za slávou legendárnej Milagros z Divokého anjela

Natalia Oreiro

Kto je Natalia Oreiro (Zdroj: Flickr/L'Oréal Paris UK)

#Muži chceli byť s ňou a ženy chceli byť ňou. Latino diva z telenovely Divoký anjel – kto by ju nepoznal? Krásna Natalia Oreiro v úlohe Milagros rozbúchala srdce nejednému fanúšikovi. A ešte viac, keď v televízii zaznela jej kultová skladba Cambio Dolor ako úvodná zvučka tohto nestarnúceho seriálu.

Dnes sa telenovela opäť vrátila na televízne obrazovky a nielen staršie ročníky nostalgicky spomínajú na to, ako ju prvýkrát sledovali. Ako sa však táto krásna herečka pôvodom z Uruguaja stala divokým anjelom?

VIZITKA:
Celé meno:  Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié de Mollo
Vek:  45 rokov (narodená 19. mája 1977, Montevideo, Uruguaj)
Charakteristika: herečka, speváčka a modelka
Najznámejšie telenovely: Divoký anjel, Dulce Ana, Rany z lásky, Žena na úteku

Kariéru odštartovala v reklamách

Herectvo ju chytilo už v detstve. Najprv začala navštevovať kurzy herectva a bola natoľko úspešná, že sa jej ihneď podarilo vyhrať niekoľko konkurzov. To ju napokon dostalo až do reklám, ktoré sa vysielali prevažne v Južnej Amerike.

Aj keď na tom herečka od mala nebola finančne najlepšie, kombinácia krásy a talentu jej priniesla niekoľko ďalších možností na rozvíjanie jej hereckého umu.

Neskôr prišlo nakrúcanie rôznych reklamných spotov, a to dokonca pre veľké nadnárodné spoločnosti v rôznych odvetviach. Po úspechoch v reklamách sa rozhodla posunúť v kariére ďalej, a tak sa odsťahovala do Buenos Aires, hlavného mesta Argentíny.

Jednou z reklám, ktorú ona sama považuje za kontroverznú a v ktorej účinkovala už ako 12-ročná, je reklama na tampóny. O jej obsahu vraj do poslednej chvíle nevedela. Natalii samotnej vtedy povedali, že ide o reklamu na hygienické potreby. Po rokoch sa však priznala, že sa za ňu hanbí. Podľa jej slov na to nebola vôbec pripravená, pretože si myslela, že bude propagovať obyčajné uteráky.


Kto je Amber Heard? Vytvorila obrovský škandál s Johnnym Deppom a má vraj dieťa s Elonom Muskom


Kým ešte nežila v Argentíne, často dochádzala na konkurzy do televízie a všetky svoje zárobky a úspory míňala na cestovné lístky. Úspech vo veľkých filmoch či seriáloch neprišiel okamžite. Natalia však dostala aspoň menšie úlohy v telenovelách. Aj preto si ju niektorí pamätajú z romantických seriálov ako je napríklad Dulce Ana či Inconquistable corazón. Prvú hlavnú rolu však obsadila iba v menších, menej známych seriáloch. Popri tom hrala aj v divadle.

Divoký anjel ukradol srdce celému svetu

Po natočení menších seriálov pribudol do jej portfólia film s názvom Argentínčanka v New Yorku (1998), v ktorom si krásna herečka zahrala hlavnú úlohu. Vystupovala tu ako ambiciózna tínedžerka, ktorá sníva o triumfe v hudobnom svete. V Argentíne bol film mimoriadne úspešný. Aj vďaka tomuto filmu si odštartovala kariéru v hudobnom šoubiznise, keďže preň naspievala úvodnú pieseň.

Mladučká Natalia bola zrazu známa po celej Argentíne, a preto bolo len otázkou času, kedy príde ďalšia veľká rola. Tak sa aj stalo v telenovele Casablanca. Z tej sa, bohužiaľ, natočilo iba zopár desiatok častí, pretože podľa réžie nebola dostatočne úspešná. Ktovie, čo by nasledovalo potom, keby situáciu nezobrala do svojich rúk práve samotná Natalia.

Údajne takmer na kolene napísala hrubú osnovu ďalšej telenovely. Príbeh bol o drzom dievčati z kláštora, ktoré sa správa a aj oblieka ako chlapec. Následne však dostalo miesto ako slúžka v dome bohatého pána. Natalia takto postavila základy telenovely Divoký anjel. Pod svoje krídla si ju zobral známy Enrique Torreso, ktorého scény však Natalia dopĺňala svojským humorom. Vyťažila zo situácie maximum.

V tom čase uviedla na svet svoju prvú platňu s názvom Natalia Oreiro, z ktorej pochádza dnes už legendárna skladba Cambio Dolor. Nataliine piesne znejú dodnes po celom svete. Kultová telenovela Divoký anjel sa pravidelne vysielala nielen u nás na Slovensku, ale aj v ďalších 63 krajinách sveta a doslova zvalcoval rebríčky sledovanosti.

Natalia sa naďalej podieľala na tvorbe a prepisovaní scenára a niektoré z jej piesní boli použité práve tejto telenovele. Vďaka jej svojskému humoru sa tak vyvinul nový televízny žáner známy ako tele-komédia. Nečakaný úspech spôsobil, že z pôvodne plánovaných 120 častí sa stalo až 270. Divoký anjel sa ako prvá argentínska telenovela vysielal aj v Afrike či v USA.

Zaujímavosťou je, že herečka mala na nohe po celý čas vytetovaný ornament, ktorý museli maskéri všemožne skrývať, pretože sa nehodil do imidžu mladej chudobnej Milagros – siroty z kláštora, ktorá bola v telenovele hlavou postavou. Za pieseň Cambio Dolor, ale aj za svoje herecké umenie získala zvodná Latinskoameričanka množstvo ocenení. Magazín Esquire ju dokonca zaradil medzi najsexi ženy sveta.

Kráľovná telenoviel aj „naša herečka“

Prelom znamenalo aj rozhodnutie herečky zasvätiť kariéru spevu. V roku 2000 odcestovala do Los Angeles, aby vydala svoju druhú nahrávku s názvom Tu veneno, za čo bola nominovaná na cenu Latin Grammy. Natalia dostala rôzne ponuky na nakrúcanie v Španielsku, Taliansku a Spojených štátoch. V rokoch 2000 a 2001 absolvovala rozsiahle turné po celom svete a dokonca päťkrát navštívila aj Slovensko. Uruguajčania a Argentínčania jej hovoria „naša herečka“.

Svojím spevom a krásou si podmanila nielen širokú verejnosť, ale aj svojho dlhoročného partnera. Od roku 2001 tvorí pár s Ricardom Mollom.Hoci je Natalia Oreiro celosvetovo známou osobnosťou, nespájajú sa s ňou žiadne pikantné či vzťahové škandály. Koniec koncov, práve Ricardovi porodila v roku 2012 svoje prvé a jediné dieťa. Párik sa ešte pred tým tajne zobral na lodi v Karibiku.

Zakrátko na to prišlo vydanie albumu s názvom Turmalina a hranie v ďalších filmoch a telenovelách. Z tých známejších, ktoré sa vysielali aj u nás, môžeme spomenúť seriály Žena na úteku či Rany z lásky – tu si Natalia opäť zahrala po boku sympatického Facunda Arana, s ktorým hrala aj v Divokom anjelovi. 

Spolu so svojou staršou sestrou Adrianou založili aj módnu značku oblečenia s názvom Las Oreiro, ktorá je aktívna dodnes. Legendárna herečka sa momentálne okrem pôsobenia v šoubiznise naplno venuje ochrane životného prostredia a ekológii. Je ambasádorkou Greenpeace a Unicef a krstnou mamou uruguajského národného futbalového mužstva. Futbal aj hráva a je jeho veľkou fanúšičkou.  

Donaha pre dobrú vec

Pre Greenpeace dokonca nafotila aj akty. Plynule hovorí viacerými jazykmi a disponuje dvoma občianstvami – okrem uruguajského má aj ruské. Za svoj domov však považuje Argentínu. V Rusku má veľkú základňu fanúšikov, často sa im prihovára na sociálnych sieťach aj v azbuke.

Dokonca tam aj nejaký čas strávila vtedy, keď si naplánovala turné po celej krajine a účinkovala aj v špeicálnom projekte ruskej televízie s názvom V ritme tango. Instagram si založila len nedávno, a to počas pandémie, avšak aktívne prispieva videami a fotografiami z vlastného života.

Ak nehrá alebo nespieva, rada si zajazdí na bicykli, zatancuje alebo zacvičí jogu. Je vegetariánka a zaslúžila sa aj o legalizáciu manželstiev rovnakého pohlavia v Argentíne. Hrá na viacerých hudobných nástrojoch a jej najobľúbenejšími hercami sú Al Pacino a Robert De Niro. Vlastní viacero nehnuteľností, niektoré aj tu v Európe. Medzi najdrahšie patrí napríklad luxusná vila na Sicílii.

Momentálne sa nevenuje len hraniu vo filmoch a seriáloch, ale aj moderovaniu televíznych relácií, najnovšie zahviezdila v show s názvom Got Talent, čo je v podstate uruguajská verzia talentových súťaží, aké máme aj u nás. Môžeš ju vidieť aj v seriáli s názvom Santa Evita – o jednej z najznámejších žien Argentíny, ktorý má sedem dielov a je dostupný na platforme Disney+. Čo hovoríš na to, ako vyzerá Natalia dnes? Zdá sa, že krásna herečka vôbec nestarne! 


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, imdb.com, csfd.sk, nataliaoreiro.cz
Odporúčame