Kto je Miroslav Štrbák? Fighter, ktorého pri ceste na vrchol nedokáže nič zastaviť

Miroslav Štrbák v organizácii Fight Nights Global

Miroslav Štrbák má za sebou skvelé úspechy (Zdroj: Facebook/Miroslav Štrbák - Fighter MMA)

#Miroslav pochádza z malej dedinky Liešno neďaleko Turčianskych Teplíc. Už od svojho detstva mal k športu veľmi blízko. Venoval sa karate a taktiež Jiu-Jitsu. Keď mal 17 rokov, začal sa venovať bodybuildingu, na ktorom mu veľmi záležalo. Neskôr si však uvedomil, že energia, úsilie a všetok čas obetovaný bodybuildingu sa mu na Slovensku nijako nevráti.

Preto skúšal stále nové športy, až pokým sa nedostal k MMA. Znakom toho, že tento borec patrí medzi špičku česko-slovenských bojových umení značí aj to, že má momentálne na svojom konte 15 knockoutov. Zoznám sa, Miroslav Štrbák!

Vizitka:

Vlastným menom: Miroslav Štrbák
Známy ako: Wolverine
Dátum narodenia: 26. januára 1989
Miesto narodenia: Liešno (Turčianske Teplice)
Prvý zápas: 29. októbra 2011 – Výhra proti Jaroslavovi Šabíkovi
Posledný zápas: 30. januára 2021 – Výhra proti Karolovi Ryšavému
Instagram: 26.4k followerov

2011 – Prvý profesionálny zápas

Štrbák sa na profesionálnej scéne pohybuje už od roku 2011. Jeho prvý zápas bol počas SMMAAS – European Hardcore MMA & K-1 Rules League 4. Proti nemu sa vtedy postavil Jaroslav Šabík, ktorého dal dole už v prvom kole technickým knockoutom. 

Miroslav Štrbák. Zdroj: Facebook/Miroslav Štrbák – Fighter MMA

2013 – Šampión vo váhe do 70 kg

Svoju silu ukázal Miroslav aj na nemeckej pôde v Greifswalde počas RTC – Rock the Cage 4. Bol to pre neho veľký úspech, keďže v štvrtom kole porazil technickým knockoutom Nordina Asriha. Táto titulová výhra mu priniesla titul šampióna vo váhe do 70 kg nemeckej organizácie Rock the Cage (2013). 

2014 – Ďalší titul šampióna

Hneď na ďalší rok si Štrbák išiel po ďalší titul šampióna ku bratom Čechom počas podujatia GCF 27 – Road to the Cage, kde sa postavil Davidovi Kozmovi.  Po troch kolách Miroslav zvíťazil, a stal sa tak šampiónom Gladiator Championship Fighting (2014). 

2016 – Cenný skalp v Tokiu

Mirov výlet na do organizácie WSOF Global Championship skutočne stál za to. V prehlavnom zápase večera ukončil v 2. kole via TKO favorizovaného bojovníka Akihiro Gono z Japonska a urobil si skvelé meno na svetovej scéne.

2017 – Po prvý krát v Oktagone

V tomto roku Miroslav po prvý krát vstúpil do klietky Oktagonu. Išlo o Oktagon 3 Open Air, v ktorom technickým knockoutom porazil Matěja Kuzníka. Ako to vyzeralo si môžeš pozrieť vo videu nižšie.

12. novembra sa Štrbák ešte v rámci Oktagonu 4 postavil ukrajinskému fighterovi Maximovi Marianchukovi, ktorého porazil už v prvom kole, a ako inak než ďalším technickým knockoutom. 

2019 – 2020 Oktagon Prime

Oktagon Prime 2 sa minulý rok konal na východnom Slovensku v Košiciach, kde sa Štrbák stretol spolu s Maxom Limom. Pôvodne mal nastúpiť proti Karolovi Ryšavému, no ten sa zranil v záverečnom týždni prípravy. Zápas priniesol víťazstvo na body pre Štrbáka a porazil tak Portugalca Limu. Miroslav mal tak po tomto zápase 18 víťazstiev, 9 prehier a 1 remízu. 

Po víťazstve nad Limom sa mal Štrbák opät stretnúť s Ryšavým o titul. Zranenie však bolo vážnejšie, než spočiatku vyzeralo a šancu dostal Poliak Mateusz Legierski. V extrémne vyrovnanom dueli sa z víťazstva napokon tešil Legierski a Štrbák po prvýkrát okúsil trpkosť porážky v titulovom zápase.

2021 – 2022 – Výhra v Oktagone 21 a zložitá operácia

V roku 2021 si Štrbák v Oktagone senzačne podal Karola Ryšavého. V tomto roku ho však zastihli zdravotné problémy, ktoré museli byť riešené operáciou. Fighter sa momentále zotavuje zo zákroku a verí, že čoskoro bude späť v ringu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslav Štrbák (@miroslav_strbak)


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Sherdog.com, Instagram.com/oktagonmma
Odporúčame